Miłośnik jogi i najlepsza „9” Europy – takiego ataku zazdrości nam cały świat!

Jeśli Adam Nawałka na Euro 2016 zdecyduje się na ustawienie z dwoma napastnikami, to reprezentacja Polski będzie mogła pochwalić się jednym z najskuteczniejszych duetem atakujących na starym kontynencie.

Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski odgrywają kluczowe role w swoich zespołach i nierzadko decydują o wynikach osiąganych przez odpowiednio Ajax i Bayern. W ostatniej kolejce Eredivisie były piłkarz Rozwoju Katowice w ostatnich minutach uratował remis dla ekipy z Amsterdamu. Golem z rzutu karnego na 2:2 Mili ustalił wynik meczu z FC Utrecht.

W tym sezonie był to jego 19. gol w barwach najlepszego zespołu z Holandii, a swoją wysoką dyspozycję zawdzięcza… jodze. Nasz napastnik ostatnio przyznał się, że dzięki niej jego organizm znacznie szybciej się regeneruje.

Nastroje przed Euro 2016 – bezpieczeństwo przed sportowymi emocjami

Z kolei „Lewy” przechodził ostatnio mały kryzys. Na gola czekał od 19 marca, a w spotkaniu LM zdarzyło mu się usiąść na ławce rezerwowych. Dziennikarze i kibice zaczęli powoli liczyć jego minuty i mecze bez bramki, ale kapitan biało-czerwonych szybko uciął temat.

W meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen dwukrotnie trafił do siatki, notując swoje 26. i 27. trafienie w Bundeslidze, dzięki czemu umocnił się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów. Jego Bayern wygrał 3:0.

Wypadek samochodowy Lewandowskiego – wyszedł cało, ale potem… nie wszedł na boisko

Jeśli popatrzeć na statystki podsumowujące cały dotychczasowy sezon 2015/16, policzyć bramki zdobyte zarówno w klubie, jak i reprezentacji, to osiągnięcia zarówno Milika, jak i Lewandowskiego, muszą imponować. Gwiazdor z Bawarii rozegrał 50 meczów (4103 minut spędzonych na boisku) i zdobył 25 goli. Królem strzelców eliminacji Euro 2016 już jest, Bundesligi – niechybnie zostanie. Nikt nie ma wątpliwości, że to najlepszy środkowy napastnik starego kontynentu.

Milik ma na koncie 48 meczów (3753 minut) i 25 trafień i figuruje w notesach wszystkich klubowych szperaczy, którzy szukają „jeszcze młodego, ale już sprawdzonego i bramkostrzelnego napastnika”.

Z takim atakiem nie mamy się we Francji kogo obawiać!

Willa Jana Żylińskiego w Londynie wystawiona na sprzedażWilla Jana Żylińskiego w Londynie wystawiona na sprzedażKierowca wywinął się śmierci. Gałąź przebiła szybę na wylotKierowca wywinął się śmierci. Gałąź przebiła szybę na wylotDogecoin (DOGE) kiedy zyski dla inwestorów?Dogecoin (DOGE) kiedy zyski dla inwestorów?Rewelacyjna reakcja pilota na niecierpliwą pasażerkę, która biegła do wyjściaRewelacyjna reakcja pilota na niecierpliwą pasażerkę, która biegła do wyjścia20 godzin oczekiwania na wjazd do UK z powodu awarii systemu IT20 godzin oczekiwania na wjazd do UK z powodu awarii systemu ITWakacje 2024 r. są zagrożone? Piloci easyJet mogą zastrajkowaćWakacje 2024 r. są zagrożone? Piloci easyJet mogą zastrajkować