Federer znów na szczycie!

W finale wieńczącego tenisowy sezonu turnieju Masters Roger Federer po emocjonującym meczu pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:3, 6:7 (6:8), 6:3. Federer po raz szósty w karierze wygrał turniej Masters.

W pierwszym secie od początku obaj tenisiści pewnie serwowali i wydawało się, że doprowadzi to do tie-breaka. Jednak przy stanie 3:4 Tsonga się rozkojarzył i Federer wygrał do zera gem serwisowy rywala. Ten set był już dla niego. W drugim secie Federer przełamał już w trzecim gemie. I gdy wydawało się, że wygra ten mecz w dwóch setach, Tsonga go przełamał i zrobiło się 5:5. W tie-breaku było już 5:2 dla Federera, ale Tsonga po raz kolejny zmobilizował się i wygrał go 8:6. Trzeci set to znowu gem za gem. Bardziej doświadczony Federer wykorzystał jednak chwilę słabości Francuza i kolejny raz go przełamał. W ostatnim gemie już nie dał szans Tsondze i wygrał go do zera. Dla Federera był to 70. triumf turniejowy w karierze i szóste zwycięstwo w Masters. / SPORT.PL, źródło: PANORAMA

Polacy z Eccles oskarżenie o zamordowanie i poćwiartowanie 67-latkaPolacy z Eccles oskarżenie o zamordowanie i poćwiartowanie 67-latkaCo zmieniło się w ISA w 2024 roku?Co zmieniło się w ISA w 2024 roku?Wybory lokalne 2024 w Anglii i Walii – to już dziś!Wybory lokalne 2024 w Anglii i Walii – to już dziś!Mężczyzna miał dość wszystkiego. Zmarł po odcięciu sobie rękiMężczyzna miał dość wszystkiego. Zmarł po odcięciu sobie rękiOsoby cierpiące na depresję stracą pomoc od państwa?Osoby cierpiące na depresję stracą pomoc od państwa?Mieszkanie w UK – tutaj podwyżki czynszów znacznie przekroczyły podwyżki płacMieszkanie w UK – tutaj podwyżki czynszów znacznie przekroczyły podwyżki płac