Styl życia

Wisła w III rundzie LM

Wisław Kraków pokonała w rewanżowym meczu Skonto Ryga 2:0 (pierwszy mecz 1:0) i awansowała to trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Kolejnym trudniejszym od Łotyszy rywalem „Białej gwiazdy” będzie bułgarski Liteks Łowecz.

Kibice przy Reymonta na pierwszą bramkę Wiślaków czekali do drugiej połowy spotkania. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu krakowski zespół dominował nad rywalem. Zabrakło jednak dokładnego wykończenia akcji zakończonego strzałem na bramkę gości. Udało się to dopiero w 51. minucie Patrykowi Małeckiemu, po indywidualnej akcji. Kilka minut później (64. minuta) wspaniałe zagranie Serba Ivica Ilieva i futbolówka znalazła się w bramce Germansa Malinsy. A kibice krakowskiej drużyny mogli zacząć świętować awans do następnej rundy.  „Zagraliśmy, tak jak powinniśmy: kontrowaliśmy przebieg meczu i stwarzaliśmy dużo sytuacji, choć było to trudne. W pierwszej połowie robiliśmy „dym", ale brakowało ognia. Zawodnicy podeszli bardzo profesjonalnie do spotkania, bo po pierwszym golu nie odpuściliśmy i dalej atakowaliśmy. To nie był łatwy mecz, ale wykonaliśmy nasz plan – podsumował spotkanie trenera Robert Maskaant, który szanse swojej drużyny w kolejnym meczu ocenia „pól na pół”. Pierwszy mecz Wisły z Liteksem Łowecz rozegrany zostanie w Bułgarii 26 lub 27 lipca, rewanż 2 lub 3 sierpnia w Krakowie.