Wimbledon: Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska pokonała Swietłanę Kuzniecową w meczu-horrorze.

W meczu IV rundy wielkoszlemowego turnieju rozegranego na trawiastych kortach Wimbledonu rozstawiona z numerem 14. Polka pokonała czwartą rakietę świata Swietłanę Kuzniecową 6:4, 1:6, 7:5. Dla Polki to najlepszy występ w historii startów w Wimbledonie.

Mecz rozpoczął się od punktów zdobywanych przy własnych podaniach. Rosjanka nie zamierzała rezygnować i przełamała Polkę, jednak ostatnie słowo w tej partii należało do Radwańskiej i to ona, po 43 minutach, wygrała pierwszego seta 6:4. Druga partia rozpoczęła się dla Polki fatalnie – Kuzniecowa dwukrotnie przełamała naszą tenisistkę i błyskawicznie (25 minut) wygrała drugiego seta 6:1. W decydującym secie Kuzniecowa utrzymywała swój serwis i prowadziła już 4:1, ale Radwańskiej udało się najpierw utrzymać serwis, a później doprowadzić do remisu. To wyraźnie wzmocniło tenisistkę z Krakowa, która w sumie ze stanu z 1:4 wyszła na 5:4, a następnie 6:5, aż w 12. gemie wykorzystała drugiego meczbola i zakończyła trwające dwie godziny i cztery minuty spotkanie, przełamując serwis rywalki.

Przejście czwartej rundy dało 19-letniej krakowiance 250 punktów do rankingu WTA Tour, w którym awansuje – jako pierwsza polska tenisistka w historii – do czołowej dziesiątki, a także premię w wysokości 93 750 funtów. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z amerykanką Sereną Williams, która wcześniej uporała się z młodszą siostrą Agnieszki – Urszulą.

Polka dostała się do jednej z najlepszych szkół muzycznych na świeciePolka dostała się do jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecieW parku w Londynie znaleziono psa z odciętym łbem i kończynamiW parku w Londynie znaleziono psa z odciętym łbem i kończynamiLaburzyści chcą znacjonalizować kolej. By było taniejLaburzyści chcą znacjonalizować kolej. By było taniejZwiększony ruch na drogach i lotniskach – początek majowych wakacji zbiega się z KoningsdagZwiększony ruch na drogach i lotniskach – początek majowych wakacji zbiega się z KoningsdagJako 14-latka torturowała i zabiła starszą kobietę. Teraz wyszła z więzieniaJako 14-latka torturowała i zabiła starszą kobietę. Teraz wyszła z więzieniaPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu ręki