Strzeliliśmy sobie gola

W meczu ostatniej kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski przegrała w Chorzowie ze Słowacją 0:1. i nie byłoby w tym takiej tragedii, gdyby te jedyną niestety dla Słowaków bramkę zdobył w trzeciej minucie samobójczym strzałem Seweryn Gancarczyk.

Biało-czerwoni zagrali najgorzej jak chyba mogli, dlatego pozostawimy to bez komentarza. Całości tragedii dopełnił bojkot kibiców – na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadło zaledwie nieco ponad 3 tysiące osób (tysiąc stanowili kibice ze Słowacji) oraz murawa pokryta śniegiem. Zresztą padało przez cały czas i służbom porządkowym nie udało się zapanować nad niesforną aurą.
Zwycięstwo zapewniło Słowacji pierwsze miejsce w tabeli grupy 3. i awans do turnieju finałowego. Polska wylądowała na piątym. Wyprzedziliśmy jedynie San Marino.
Na dziesięć spotkań wygraliśmy trzy, zremisowaliśmy dwa i przegraliśmy pięć. W sumie dało to nam 11 punktów.
Skład reprezentacji Polski: Jerzy Dudek, Jakub Rzeźniczak, Arkadiusz Głowacki, Jarosław Bieniuk, Seweryn Gancarczyk, Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Roger Guerreiro (od 60. minuty Sławomir Peszko), Ludovic Obraniak, Ireneusz Jeleń (od 68. minuty Robert Lewandowski) i Paweł Brożek (od 86. minuty Dawid Janczyk).

PILNE: Humza Yousaf ustępuje ze stanowiska pierwszego ministra SzkocjiPILNE: Humza Yousaf ustępuje ze stanowiska pierwszego ministra SzkocjiJuż niebawem wzrost temperatur powyżej 20 stopni CelsjuszaJuż niebawem wzrost temperatur powyżej 20 stopni CelsjuszaPrzestępca z Polski ukrywał się w Anglii przez 5 latPrzestępca z Polski ukrywał się w Anglii przez 5 latPolak ma dość bylejakości w brytyjskich mieszkaniachPolak ma dość bylejakości w brytyjskich mieszkaniachDzisiaj zaczyna się strajk na lotnisku Heathrow. Jak długo potrwa?Dzisiaj zaczyna się strajk na lotnisku Heathrow. Jak długo potrwa?Polska szkoła kitesurfingu w UK zaprasza!Polska szkoła kitesurfingu w UK zaprasza!