Życie w UK

Nadal najlepsza

31 lat i wciąż na szczycie. 49 wygranych turniejów i ciągle jej mało – Serena Williams wygrała turniej w belgijskim Charleston i umocniła się w czubie rankingu WTA.

W finale Williams zagrała z Jeleną Janković i po zaciętej walce wygrała 3:6, 6:0, 6:2, ale po pierwszym secie nic nie zapowiadało wygranej Amerykanki. Popełniając 12 niewymuszonych błędów trudno myśleć o wygranej. Szczególnie, że boje z Serbką dla Williams zwykle są bardzo ciężkie. Z 9 do tej pory rozegranych meczy wygrała jedynie 5. Także i ten w Charleston, bo w kolejnych setach ostro wzięła się do roboty i Janković robiła już tylko za tło dla świetnie grającej Williams. Kończąc zwycięstwem najlepsza rakieta kobiecego tenisa wzbogaciła się o  470 punktów do rankingu WTA, a z puli nagród wynoszącej  797,7 tysięcy dolarów wzięła 125 tysięcy.