Kowalczyk pobiła rekord Małysza!

Justyna Kowalczyk wygrała w Szklarskiej Porębie niedzielny bieg na 10 km stylem klasycznym. Reprezentantka Polski jednocześnie wyprzedziła Adama Małysza pod względem liczby punktów zdobytych w zawodach Pucharu Świata.

Niedziela była dla naszej największej olimpijskiej nadziei bardzo udana. Justyna Kowalczyk obchodziła swoje 31. urodziny na polskiej ziemi, na dodatek uczciła je zwycięstwem w zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata.

Do niedzielnego biegu Kowalczyk przystępowała z dorobkiem 13008 punktów zdobytych w zawodach Pucharu Świata (pierwsze punkty zdobyła we włoskim Asagio w sezonie 2001/02). 62 punkty więcej (13070) zgromadził w czasie swojej kariery najlepszy polski skoczek w historii – Adam Małysz.

Dzięki niedzielnej wygranej Kowalczyk mogła sobie dopisać kolejne 115 punktów, dzięki czemu pobiła rekord “Orła z Wisły”. Do pobicia zostało jeszcze kilka. Zwycięstwo w Szklarskiej Porębie było dla Polki 30. w zawodach PŚ (Małysz wygrał 39 konkursów) oraz 63. miejscem na podium (Małysz stawał na podium 92 razy).

Wp.pl

Wyciek fragmentu umowy koalicyjnej w HolandiiWyciek fragmentu umowy koalicyjnej w HolandiiMężczyzna udający policjanta nakazał kobiecie zatrzymać się na autostradzie M1Mężczyzna udający policjanta nakazał kobiecie zatrzymać się na autostradzie M1Systemy ministerstwa obrony stały się celem cyberatakuSystemy ministerstwa obrony stały się celem cyberatakuMężczyzna biegł po ulicy z piłą łańcuchową. Policjanci zostali ranniMężczyzna biegł po ulicy z piłą łańcuchową. Policjanci zostali ranniWizyta minister Barbary Nowackiej w Wielkiej BrytaniiWizyta minister Barbary Nowackiej w Wielkiej BrytaniiPomimo kryzysu kosztów utrzymania ilość “etycznych zakupów” w UK rośniePomimo kryzysu kosztów utrzymania ilość “etycznych zakupów” w UK rośnie