Honorowe trafienie

Robert Lewandowski nie pomógł Borussii. Choć w derbach Ruhry Polak trafił do bramki, to mistrzowie Niemiec przegrali z Schalke 2:1.

Historia lubi się powtarzać. W tym sezonie BVB już raz przegrało prestiżowe starcie z lokalnym rywalem. Wtedy, honorowego gola zdobył również polski napastnik i podczas 142. Revierderby rozgrywanego na Veltins Arenie w Gelsenkirchen powtórzył się ten sam scenariusz. Swoją bramkę Lewandowski zdobył w 58. minucie kapitalizując dobre podanie swojego kolegi z kadry, Jakuba Błaszczykowskiego. To wszystko na co było jednak stać piłkarzy Juergena Kloppa w tym spotkaniu, a mecz właściwie był już rozstrzygnięty w pierwszej połowie, gdy do siatki trafili Draxler i Huntelaar. Borussia musi pogodzić się nie tylko ze stratą krajowego prymatu, porażką w Pucharze Niemiec, ale również oddaje panowanie na własnym podwórku – przynajmniej do przyszłego sezonu to Schalke rządzi w Westfalii.

Polka dostała się do jednej z najlepszych szkół muzycznych na świeciePolka dostała się do jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecieW parku w Londynie znaleziono psa z odciętym łbem i kończynamiW parku w Londynie znaleziono psa z odciętym łbem i kończynamiLaburzyści chcą znacjonalizować kolej. By było taniejLaburzyści chcą znacjonalizować kolej. By było taniejZwiększony ruch na drogach i lotniskach – początek majowych wakacji zbiega się z KoningsdagZwiększony ruch na drogach i lotniskach – początek majowych wakacji zbiega się z KoningsdagJako 14-latka torturowała i zabiła starszą kobietę. Teraz wyszła z więzieniaJako 14-latka torturowała i zabiła starszą kobietę. Teraz wyszła z więzieniaPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu ręki