Honorowe trafienie

Robert Lewandowski nie pomógł Borussii. Choć w derbach Ruhry Polak trafił do bramki, to mistrzowie Niemiec przegrali z Schalke 2:1.

Historia lubi się powtarzać. W tym sezonie BVB już raz przegrało prestiżowe starcie z lokalnym rywalem. Wtedy, honorowego gola zdobył również polski napastnik i podczas 142. Revierderby rozgrywanego na Veltins Arenie w Gelsenkirchen powtórzył się ten sam scenariusz. Swoją bramkę Lewandowski zdobył w 58. minucie kapitalizując dobre podanie swojego kolegi z kadry, Jakuba Błaszczykowskiego. To wszystko na co było jednak stać piłkarzy Juergena Kloppa w tym spotkaniu, a mecz właściwie był już rozstrzygnięty w pierwszej połowie, gdy do siatki trafili Draxler i Huntelaar. Borussia musi pogodzić się nie tylko ze stratą krajowego prymatu, porażką w Pucharze Niemiec, ale również oddaje panowanie na własnym podwórku – przynajmniej do przyszłego sezonu to Schalke rządzi w Westfalii.

„Najcięższy człowiek” w UK zmarł przed 34. urodzinami„Najcięższy człowiek” w UK zmarł przed 34. urodzinamiWskaźnik spożycia alkoholu przez dzieci w UK najwyższy na świecieWskaźnik spożycia alkoholu przez dzieci w UK najwyższy na świecieKupno nieruchomości w Holandii przez imigrantaKupno nieruchomości w Holandii przez imigrantaNielegalna hodowla psów American Bully XL w Sheffield zlikwidowanaNielegalna hodowla psów American Bully XL w Sheffield zlikwidowanaW jakich sytuacjach landlord powinien opłacać council tax?W jakich sytuacjach landlord powinien opłacać council tax?PILNE: Sadiq Khan pozostaje burmistrzem LondynuPILNE: Sadiq Khan pozostaje burmistrzem Londynu