Wygrana Romy i Juventusu w ostatniej kolejce roku

Prowadzący w tabeli Juventus Turyn bez problemu pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 4:1 w ostatniej tegorocznej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Trzy punkty zdobył także wicelider Roma – stołeczni rozgromili przed własną publicznością Catanię 4:0.

Juventus’ players celebrate at the end of the Italian Serie A football match Atalanta vs Juventus on December 22, 2013 in the Atleti Azzurri D’Italia stadium in Bergamo. AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO (Photo credit should read MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images)

Turyńczycy, którzy w 17. kolejce wygrali po raz dziewiąty z rzędu, objęli prowadzenie już w szóstej minucie spotkania w Bergamo, po trafieniu Argentyńczyka Carlosa Teveza. Chwilę później wyrównał jednak jego rodak Maximiliano Moralez, a gospodarze byli w stanie stawić broniącemu tytułu Juventusowi skuteczny opór do końca pierwszej połowy. Bramkarz Gianluigi Buffon został pokonany po raz pierwszy po serii ośmiu meczów z czystym kontem.
Po zmianie stron “Stara Dama” nie pozostawiła rywalom złudzeń. Już na początku na 2:1 trafił Francuz Paul Pogba. Kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się także Hiszpan Fernando Llorente, a wynik ustalił chwilę później Chilijczyk Arturo Vidal.
“Juve” ma już 46 punktów i o pięć wyprzedza Romę, która jako jedyna nie schodziła jeszcze w tym sezonie z boiska pokonana. W niedzielę, wzmocniona obecnością w wyjściowym składzie kapitana Francesco Tottiego, nie dała szans Catanii.
Dla gospodarzy bramki zdobyli Marokańczyk Mehdi Benatia (dwie), a także Mattia Destro oraz reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho.
Po raz pierwszy od 30 września na boisku Serie A pojawił się Rafał Wolski. W niedzielę jego Fiorentina pokonała na wyjeździe Sassuolo 1:0 po bramce najskuteczniejszego piłkarza ekstraklasy Włocha Giuseppe Rossiego w 82. minucie. Polak zmienił go tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.
Rossi wpisał się na listę strzelców 14 razy w tym sezonie. Drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych jest Tevez z 11 trafieniami.
Czwarta w lidze “Viola” (33 pkt) zbliżyła się na trzy punkty do Napoli, które w sobotę tylko zremisowało na wyjeździe z Cagliari 1:1. Drużyny, które zakończą sezon na podium, wystąpią w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, przy czym zdobywca trzeciego miejsca będzie musiał powalczyć o awans do fazy grupowej w eliminacjach.
Paweł Wszołek pojawił się na placu gry w drugiej połowie meczu w Genui, w którym jego Sampdoria zremisowała 1:1 z Parmą. Grał od 62. minuty. Niepokonani od 10 listopada gospodarze mogą chwilowo odetchnąć, bowiem oddalili się na cztery punkty od strefy spadkowej. Obecnie zajmują 14. pozycję z 18 “oczkami”.
Z kolei siódme w tabeli Torino Kamila Glika (cały mecz) poradziło sobie łatwo z Chievo Werona, wygrywając 4:1.
Nie przestaje zaskakiwać beniaminek Verona, który tym razem wysoko pokonał Lazio Rzym. Ekipa rywala Legii Warszawa w Lidze Europejskiej musiała pogodzić się z wyjazdową porażką 1:4. Obecnie zajmuje 10. pozycję z 20 punktami, podczas gdy Verona ma o dziewięć więcej i wciąż liczy się w walce o miejsce w europejskich pucharach.
Wieczorem odbędzie się najciekawiej zapowiadający się mecz kolejki. Na San Siro Inter i Milan powalczą w 159. ligowych derbach Mediolanu. Początkowo spotkanie miało odbyć się przy częściowo zamkniętym stadionie, ale władze Serie A zawiesiły w sobotę tę karę za złe zachowanie fanów Interu.

Odbiór śmieci – za to grozi nawet 80 funtów grzywnyOdbiór śmieci – za to grozi nawet 80 funtów grzywnyMieszkańcy UK rezygnują z samochodów z silnikiem dieslaMieszkańcy UK rezygnują z samochodów z silnikiem dieslaSNP ma nowego lidera. John Swinney wygrał bez walkiSNP ma nowego lidera. John Swinney wygrał bez walkiOsobne toalety dla kobiet i mężczyzn będą obowiązkowe. To koniec toalet unisex?Osobne toalety dla kobiet i mężczyzn będą obowiązkowe. To koniec toalet unisex?Średni wiek emerytalny w Holandii zbliża się do 66 latŚredni wiek emerytalny w Holandii zbliża się do 66 latKolejarze przystępują do kolejnych strajków. W tych dniach pociągi stanąKolejarze przystępują do kolejnych strajków. W tych dniach pociągi staną