Mecz zespołu Wasilewskiego przerwany przez … wiewiórkę

Mecz angielskiej drugiej ligi piłkarskiej pomiędzy Queens Park Rangers a zespołem Leicester City, w którym występuje polski obrońca Marcin Wasilewski, został w pierwszej połowie na kilka minut przerwany. Powodem była biegająca po murawie… wiewiórka.

LONDON, ENGLAND – MARCH 03: A squirrel invades the pitch during the Barclays Premier League match between Queens Park Rangers and Everton at Loftus Road on March 3, 2012 in London, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Zwierzę pojawiło się na boisku około 13. minuty. Gospodarze – QPR mieli wtedy wykonywać rzut rożny. Wiewiórkę chciał przegonić napastnik gości David Nugent, jego próby na nic się jednak zdały. Zwierzę biegało po murawie przez kilka minut, aż złapały je służby porządkowe.

Spotkanie wznowiono po około pięciu minutach. Zakończyło się ono zwycięstwem Leicester City 1:0. Wasilewski grał w ekipie zwycięzców od 82. minuty.

To nie był pierwszy przypadek, kiedy wiewiórka przerwała mecz QPR na Loftus Road. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu 2012 roku, w spotkaniu angielskiej ekstraklasy z Evertonem. W lutym tego samego roku ma murawie stadionu Anfield, podczas starcia w tych rozgrywkach pomiędzy Liverpoolem a Tottenhamem Hotspur, pojawił się kot. W marcu natomiast mecz Blackburn Rovers z Burnley w drugiej lidze przerwała kura.

Kupno nieruchomości w Holandii przez imigrantaKupno nieruchomości w Holandii przez imigrantaNielegalna hodowla psów American Bully XL w Sheffield zlikwidowanaNielegalna hodowla psów American Bully XL w Sheffield zlikwidowanaW jakich sytuacjach landlord powinien opłacać council tax?W jakich sytuacjach landlord powinien opłacać council tax?PILNE: Sadiq Khan pozostaje burmistrzem LondynuPILNE: Sadiq Khan pozostaje burmistrzem LondynuBoris Johnson został wyproszony z lokalu wyborczegoBoris Johnson został wyproszony z lokalu wyborczegoPasażerowie narzekają na „niejasne” zasady w kwestii bagażu na lotniskachPasażerowie narzekają na „niejasne” zasady w kwestii bagażu na lotniskach