Kolejna zmiana lidera, Manchester City na czele

Manchester City pokonał na wyjeździe Newcastle United 2:0 w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii i został liderem. Ma jeden punkt przewagi nad Chelsea oraz dwa nad Arsenalem, który zmierzy się w Birmingham z Aston Villą.

Piłkarze Manchesteru City, którzy w 20 poprzednich starciach ligowych w tym sezonie strzelili rywalom 57 bramek, co dawało średnią 2,85 na mecz, powiększyli dorobek o dwa trafienia.

Pierwsze uzyskali już w ósmej minucie. Po zespołowej akcji i asyście Serba Aleksandara Kolarova gola zdobył Bośniak Edin Dżeko. Kolejnego w doliczonym czasie gry drugiej połowy dołożył Hiszpan Alvaro Negredo.

“The Citizens” mogli wygrać wyżej, jednak w końcówce Brazylijczyk Fernandinho trafił w poprzeczkę, a zmierzający do bramki strzał Negredo wybił jeden z obrońców Newcastle.

Podopieczni chilijskiego trenera Manuela Pellegriniego odnieśli szóste z rzędu ligowe zwycięstwo. Był to zarazem ich 10 kolejny mecz bez porażki w tych rozgrywkach. Awansowali na pozycję lidera, zastępując Chelsea. Londyńczycy, którzy w sobotę wygrali 2:0 z Hull City, po golach Belga Edena Hazarda i Hiszpana Fernando Torresa, z prowadzenia cieszyli się tylko jeden dzień. W poniedziałek oba zespoły może wyprzedzić Arsenal, którego bramkarzami są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. “Kanonierzy” muszą jednak pokonać na wyjeździe ekipę Aston Villa.

W sobotę na boisko po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej złamaniem ręki wrócił bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc, a jego zespół Southampton pokonał na własnym boisku West Bromwich Albion 1:0. Trzy punkty zapewnił im w 66. minucie Adam Lallana.

33-letni Boruc kontuzji doznał 1 grudnia w meczu z Chelsea Londyn (1:3). Podczas interwencji uderzył ręką w słupek i opuścił boisko. W sobotę udanie powrócił do bramki “Świętych”, a jego zespół odniósł ósme zwycięstwo w sezonie.

W sobotę wygraną – 2:0 ze Swansea City, po bramkach Ekwadorczyka Antonio Valencii i Danny’ego Welbecka, zanotował mistrz Anglii Manchester United. Tym samym “Czerwone Diabły” zakończyły fatalną serię. Wcześniej po raz pierwszy od 82 lat przegrali trzy pierwsze mecze w roku, w tym w 3. Rundzie pucharu kraju właśnie ze Swansea (1:2).

Znaczący spadek przypadków poważnej przemocy w Anglii i WaliiZnaczący spadek przypadków poważnej przemocy w Anglii i WaliiPłaca realna w UK jest niższa niż czasie kryzysu w 2008 r.Płaca realna w UK jest niższa niż czasie kryzysu w 2008 r.Szkocki rząd „przetrwał” głosowanie nad wotum nieufnościSzkocki rząd „przetrwał” głosowanie nad wotum nieufnościGeert Wilders rozpowszechnia rasistowskie treści w social mediaGeert Wilders rozpowszechnia rasistowskie treści w social mediaGdzie umieszczeni zostali imigranci z dublińskiego „miasteczka namiotowego”?Gdzie umieszczeni zostali imigranci z dublińskiego „miasteczka namiotowego”?Łosoś z Tesco sprzedawany z dodatkowym zabezpieczeniem przed złodziejamiŁosoś z Tesco sprzedawany z dodatkowym zabezpieczeniem przed złodziejami