Styl życia

Juniorzy pokazali klasę

Trzy srebrne medale 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów zdobyli w Barcelonie reprezentanci Polski. W ostatnim dniu zawodów, dorobek powiększyła sztafeta 4×400 m mężczyzn, poprawiając rekord kraju do lat 19 wynikiem 3.05,05.

Biało-czerwoni biegli w składzie: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Rafał Smoleń (MKS SMS Victoria Racibórz), Piotr Kuśnierz (MKS MOS Wrocław) i Patryk Dobek (SKLA Sopot). Triumfowali Amerykanie z wynikiem 3.03,99. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Trynidadu i Tobago – 3.06,32. Sztafeta juniorek była w finale siódma. Zawodniczki pobiegły najszybciej w tym sezonie, uzyskując rezultat 3.37,90. Wygrały Amerykanki – 3.30,01 przed Jamajkami – 3.32,97 i Rosjankami – 3.36,42. Wcześniej srebrne medale zdobyli Krzysztof Brzozowski (MKS MOS Płomień Sosnowiec) w pchnięciu kulą i Wojciech Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa) w rzucie dyskiem. Ten dorobek dał Polsce 24. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na pierwszej pozycji uplasowały się Stany Zjednoczone, przed Kenią i Etiopią. Polscy lekkoatleci zdobyli dotychczas 35 medali w historii startów w mistrzostwach świata juniorów (8 złotych, 14 srebrnych, 13 brązowych)./ SPORTS.PL, źródło: PANORAMA