Życie w UK

Bliżej Europy

Po trwającej jedenaście godzin podróży, w prażącym słońcu zawodnicy Lecha Poznań stanęli do walki w drugim meczu eliminacji do Ligi Europejskiej. Kazachski Żetysu Tałdykorgan nie okazał się wymagającym przeciwnikiem.

Już w 13. minucie padła pierwsza bramka dla Lechitów po strzale Bartosza Ślusarskiego. Poznaniacy dominowali w każdym elemencie gry i spokojnie mogli pokusić się o wygraną, ale pod bramką Łoginoskiego brakowało zimnej krwi. Gospodarzom udało się wyrównać w 44. minucie, lecz po porażce 0:2 na Bułgarskiej musieli pogodzić się z odpadnięciem z rywalizacji. W II rundzie przeciwnikiem polskiego zespołu będzie Chazar Lenkoran. Lech grał już ze zdobywcą Pucharu Azerbejdżanu w sezonie 2008/09. Po dwóch porażkach – 0:1 w Baku i bolesnym laniu w Poznaniu 1:4 – w Wielkopolsce nie mają dobrych wspomnień. Wycieczka do Lenkoranu nie będzie pewnie tak męcząca, jak do sąsiadującego z Chinami Tałdykorganu, ale przeciwnikiem piłkarzy z Wielkopolski może być upalna pogoda, choć prognozy przewidują, że słupek rtęci w dniu meczu nie przekroczy 30 stopni Celsjusza. Pierwszy mecz obędzie się 19 lipca, a rewanż będzie miał miejsce w tydzień później.

author-avatar

Przeczytaj również

Pogoda w długi weekend. Jakie są prognozy?Pogoda w długi weekend. Jakie są prognozy?Wstępne wyniki wyborów lokalnych są druzgocące dla torysówWstępne wyniki wyborów lokalnych są druzgocące dla torysówNapastnik z mieczem wszedł do przypadkowego domu i zaatakował śpiącego mężczyznęNapastnik z mieczem wszedł do przypadkowego domu i zaatakował śpiącego mężczyznęZnaczący spadek przypadków poważnej przemocy w Anglii i WaliiZnaczący spadek przypadków poważnej przemocy w Anglii i WaliiPłaca realna w UK jest niższa niż czasie kryzysu w 2008 r.Płaca realna w UK jest niższa niż czasie kryzysu w 2008 r.Szkocki rząd „przetrwał” głosowanie nad wotum nieufnościSzkocki rząd „przetrwał” głosowanie nad wotum nieufności
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj