Styl życia

5000 km do pokonania

Lech Poznań od mocnego uderzania rozpoczął walkę od Ligę Europejską. W I rundzie eliminacji grający na własnym stadionie polski zespół pokonał Żetysu Tałdykorgan 2:0.

Przy Bułgarskiej „Lechici” występowali w roli murowanego faworyta, ale mecz z przybyszami z dalekiego Kazachstanu wcale nie był spacerkiem. Gospodarze, zmęczeni ciężkimi treningami aplikowanymi podczas okresu przygotowawczego, dopiero w drugiej połowie udowodnili swoją wyższość. Do ataku Lecha poprowadziła jego ikona, czyli Rafał Murawski. W 61. minucie zdobył pierwszą bramkę, a asystę przy tym trafieniu zaliczył debiutujący w niebieskich barwach Gergo Lovrencics. W cztery minuty później Węgier sam wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania. To się nazywa wejście smoka! Znacznie gorzej swój pierwszy mecz będzie wspominał inny nabytek poznaniaków, czyli Łukasz Trałka, który opuszczał boisko z kontuzją. Na pewno nie zobaczymy go w rewanżu, który Lech rozegra w oddalonej o 5677 kilometrów stolicy obwodu ałmaackiego. Będzie to najdalszy mecz wyjazdowy w historii klubu.

author-avatar

Przeczytaj również

Boris Johnson został wyproszony z lokalu wyborczegoBoris Johnson został wyproszony z lokalu wyborczegoPasażerowie narzekają na „niejasne” zasady w kwestii bagażu na lotniskachPasażerowie narzekają na „niejasne” zasady w kwestii bagażu na lotniskachUK nie jest w stanie obronić się przed atakiem rakietowymUK nie jest w stanie obronić się przed atakiem rakietowymPolskie prawo jazdy w Holandii. Czy należy je wymienić?Polskie prawo jazdy w Holandii. Czy należy je wymienić?Czy już 2025 Polacy staną się zamożniejsi o Brytyjczyków?Czy już 2025 Polacy staną się zamożniejsi o Brytyjczyków?Lokalne władze spłacą długi najbiedniejszych rodzinLokalne władze spłacą długi najbiedniejszych rodzin
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj