Styl życia

Wygrana Romy i Juventusu w ostatniej kolejce roku

Prowadzący w tabeli Juventus Turyn bez problemu pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 4:1 w ostatniej tegorocznej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Trzy punkty zdobył także wicelider Roma – stołeczni rozgromili przed własną publicznością Catanię 4:0.

Juventus’ players celebrate at the end of the Italian Serie A football match Atalanta vs Juventus on December 22, 2013 in the Atleti Azzurri D’Italia stadium in Bergamo. AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO (Photo credit should read MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images)

Turyńczycy, którzy w 17. kolejce wygrali po raz dziewiąty z rzędu, objęli prowadzenie już w szóstej minucie spotkania w Bergamo, po trafieniu Argentyńczyka Carlosa Teveza. Chwilę później wyrównał jednak jego rodak Maximiliano Moralez, a gospodarze byli w stanie stawić broniącemu tytułu Juventusowi skuteczny opór do końca pierwszej połowy. Bramkarz Gianluigi Buffon został pokonany po raz pierwszy po serii ośmiu meczów z czystym kontem.
Po zmianie stron “Stara Dama” nie pozostawiła rywalom złudzeń. Już na początku na 2:1 trafił Francuz Paul Pogba. Kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się także Hiszpan Fernando Llorente, a wynik ustalił chwilę później Chilijczyk Arturo Vidal.
“Juve” ma już 46 punktów i o pięć wyprzedza Romę, która jako jedyna nie schodziła jeszcze w tym sezonie z boiska pokonana. W niedzielę, wzmocniona obecnością w wyjściowym składzie kapitana Francesco Tottiego, nie dała szans Catanii.
Dla gospodarzy bramki zdobyli Marokańczyk Mehdi Benatia (dwie), a także Mattia Destro oraz reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho.
Po raz pierwszy od 30 września na boisku Serie A pojawił się Rafał Wolski. W niedzielę jego Fiorentina pokonała na wyjeździe Sassuolo 1:0 po bramce najskuteczniejszego piłkarza ekstraklasy Włocha Giuseppe Rossiego w 82. minucie. Polak zmienił go tuż przed końcem regulaminowego czasu gry.
Rossi wpisał się na listę strzelców 14 razy w tym sezonie. Drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych jest Tevez z 11 trafieniami.
Czwarta w lidze “Viola” (33 pkt) zbliżyła się na trzy punkty do Napoli, które w sobotę tylko zremisowało na wyjeździe z Cagliari 1:1. Drużyny, które zakończą sezon na podium, wystąpią w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, przy czym zdobywca trzeciego miejsca będzie musiał powalczyć o awans do fazy grupowej w eliminacjach.
Paweł Wszołek pojawił się na placu gry w drugiej połowie meczu w Genui, w którym jego Sampdoria zremisowała 1:1 z Parmą. Grał od 62. minuty. Niepokonani od 10 listopada gospodarze mogą chwilowo odetchnąć, bowiem oddalili się na cztery punkty od strefy spadkowej. Obecnie zajmują 14. pozycję z 18 “oczkami”.
Z kolei siódme w tabeli Torino Kamila Glika (cały mecz) poradziło sobie łatwo z Chievo Werona, wygrywając 4:1.
Nie przestaje zaskakiwać beniaminek Verona, który tym razem wysoko pokonał Lazio Rzym. Ekipa rywala Legii Warszawa w Lidze Europejskiej musiała pogodzić się z wyjazdową porażką 1:4. Obecnie zajmuje 10. pozycję z 20 punktami, podczas gdy Verona ma o dziewięć więcej i wciąż liczy się w walce o miejsce w europejskich pucharach.
Wieczorem odbędzie się najciekawiej zapowiadający się mecz kolejki. Na San Siro Inter i Milan powalczą w 159. ligowych derbach Mediolanu. Początkowo spotkanie miało odbyć się przy częściowo zamkniętym stadionie, ale władze Serie A zawiesiły w sobotę tę karę za złe zachowanie fanów Interu.

author-avatar

Przeczytaj również

Polska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiSzef Ryanaira „z radością” zajmie się deportacjami do RwandySzef Ryanaira „z radością” zajmie się deportacjami do RwandyLotnisko Schiphol w Amsterdamie szykuje się na sezon wakacyjnyLotnisko Schiphol w Amsterdamie szykuje się na sezon wakacyjnyKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we Francji
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj