Styl życia

Zatrzymana Chelsea

Zakończyła się wspaniała passa piłkarzy Chelsea. Londyńczycy w pięciu meczach odnieśli pięć zwycięstw, strzelili 21 goli, a stracili tylko jednego.

Rozpędzeni The Blues zostali zatrzymani w Manchesterze przez Citizens. Decydującą akcję meczu przeprowadził w 59. minucie Carlos Tevez. Argentyńczyk dostał podanie na środkowej linii boiska, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i przy biernej postawie obrońców strzelił nie do obrony. Od tego momentu piłkarze z Manchesteru dominowali na boisku i pierwsza porażka Chelsea w sezonie stała się faktem. Potknięcia lidera nie wykorzystali rywale. Manchester United tylko zremisował z Bolton Wanderers, a Arsenal niespodziewanie przegrał z West Bromwich Albion. Kanonierzy przegrywali już 0:3, w ostatnich 15 minutach gry zdobyli dwie bramki, ale na wyrównanie zabrakło im czasu.