Wisła w III rundzie LM

Wisław Kraków pokonała w rewanżowym meczu Skonto Ryga 2:0 (pierwszy mecz 1:0) i awansowała to trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Kolejnym trudniejszym od Łotyszy rywalem „Białej gwiazdy” będzie bułgarski Liteks Łowecz.

Kibice przy Reymonta na pierwszą bramkę Wiślaków czekali do drugiej połowy spotkania. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu krakowski zespół dominował nad rywalem. Zabrakło jednak dokładnego wykończenia akcji zakończonego strzałem na bramkę gości. Udało się to dopiero w 51. minucie Patrykowi Małeckiemu, po indywidualnej akcji. Kilka minut później (64. minuta) wspaniałe zagranie Serba Ivica Ilieva i futbolówka znalazła się w bramce Germansa Malinsy. A kibice krakowskiej drużyny mogli zacząć świętować awans do następnej rundy.  „Zagraliśmy, tak jak powinniśmy: kontrowaliśmy przebieg meczu i stwarzaliśmy dużo sytuacji, choć było to trudne. W pierwszej połowie robiliśmy „dym", ale brakowało ognia. Zawodnicy podeszli bardzo profesjonalnie do spotkania, bo po pierwszym golu nie odpuściliśmy i dalej atakowaliśmy. To nie był łatwy mecz, ale wykonaliśmy nasz plan – podsumował spotkanie trenera Robert Maskaant, który szanse swojej drużyny w kolejnym meczu ocenia „pól na pół”. Pierwszy mecz Wisły z Liteksem Łowecz rozegrany zostanie w Bułgarii 26 lub 27 lipca, rewanż 2 lub 3 sierpnia w Krakowie.

Kobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnych