Rekordy Nadala

Z powodu złych warunków atmosferycznych niedzielny finał French Open musiał zostać przerwany. Kiedy finaliści turnieju dla mężczyzn schodzili z kortu, Rafael Nadal miał na koncie dwa wygrane sety, a jego przeciwnik – Novak Djokovic – jeden.

Numer dwa męskiego tenisa gładko rozprawił się z liderem światowego rankingu ATP wygrywając 6:4 i 6:3. Z tego zwycięskiego rytmu wytrąciły Hiszpana opady deszczu. Po krótkiej przerwie lepiej zaprezentował się Djokovic, ale organizatorzy nie dali zawodnikom dograć meczu do końca. Po raz pierwszy od 1973 roku zdecydowano się dokończyć finał Rolanda Garossa na drugi dzień. Odpoczynek dobrze zrobił Hiszpanowi, któremu kolejne ataki deszczu i gra Serba nie przeszkadzały w wygraniu czwartego seta 7:5. Triumf we French Open nie pozwolił mu jednak na prześcignięcie w rankingu Djokovica, ale jego przewaga skurczyła się do 940 punktów. Wygrana z Djokovicem okazała się podwójnym jubileuszem dla Nadala – był to jego 50. wygrany turniej w ogóle i 7. triumf na francuskich kortach.

Rachunki za najem i energię wzrosły od dekady o 6000 funtówRachunki za najem i energię wzrosły od dekady o 6000 funtówBezrobocie w UK rośnie w obliczu zastoju na rynku pracyBezrobocie w UK rośnie w obliczu zastoju na rynku pracyBiustonosze bez podatku VAT. Apelują o to pracownicy służby zdrowiaBiustonosze bez podatku VAT. Apelują o to pracownicy służby zdrowiaZamknięcie odcinka M25 w maju – gdzie wyznaczono objazdy?Zamknięcie odcinka M25 w maju – gdzie wyznaczono objazdy?Tworzenie deepfake’owych obrazów o charakterze seksualnym będzie przestępstwemTworzenie deepfake’owych obrazów o charakterze seksualnym będzie przestępstwemOsoby niepełnosprawne otrzymają 2800 funtów mniej po przejściu na UCOsoby niepełnosprawne otrzymają 2800 funtów mniej po przejściu na UC