Porażka Manchesteru United w Pucharze Anglii

Piłkarze Manchesteru United odpadli w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. Aktualni mistrzowie kraju przegrali u siebie ze Swansea City 1:2 (1:1). Decydującą bramkę dla gości zdobył w 90. minucie Wilfried Bony.

Manchester United manager David Moyes (R) speaks to Manchester United’s Dutch defender Alexander Büttner during the English FA Cup third round football match between Manchester United and Swansea City at Old Trafford in Manchester, northwest England, on January 5, 2014. Swansea won 2-1. AFP PHOTO / ANDREW YATES RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with […]

“Czerwone diabły” wówczas grały już w dziesiątkę – w 80. minucie czerwoną kartkę zobaczył Fabio, który wszedł na boisko… chwilę wcześniej. W pierwszej połowie bramki zdobyli: Javier Hernandez dla gospodarzy i Wayne Routledge dla Swansea.

W niedzielę swoje mecze wygrały m.in. Chelsea Londyn (2:0 na wyjeździe z Derby County) i Liverpool (2:0 u siebie z Oldham Athletic).

Dzień wcześniej do 1/16 finału Pucharu Anglii awansował Arsenal Londyn. W szlagierowym spotkaniu na Emirates Stadium “Kanonierzy” wygrali z lokalnym rywalem Tottenhamem Hotspur 2:0 (1:0), a całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 31. minucie Hiszpan Santi Cazorla, a pół godziny później podwyższył Czech Tomas Rosicky.

Fabiański, który w jedenastce zastąpił podstawowego golkipera Arsenalu Wojciecha Szczęsnego, nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy.

Powtórzone mecze będą musieli rozegrać obaj finaliści poprzedniej edycji Pucharu Anglii. Broniący trofeum i występujący obecnie na zapleczu ekstraklasy Wigan Athletic zremisował z trzecioligowym Milton Keynes 3:3, a w spotkaniu Manchesteru City z występującym na co dzień w drugiej lidze Blackburn Rovers padł wynik 1:1.

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?