Polska – Niemcy 1:3. Przegraliśmy mecz eliminacji do EURO 2016

Piękny gol Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie sprawił, że mecz Polska – Niemcy w eliminacjach do EURO 2016 przegraliśmy dwoma, nie trzema bramkami.

W pierwszych minutach meczu Niemcy od razu przypuścili atak i dwa razy celnie strzelili do naszej bramki. Łukaszowi Fabiańskiemu pozostało tylko wyjmowanie piłki z siatki. Trzeciego gola Niemcy strzelili w drugiej połowie meczu.

Pierwszą bramkę dla Niemców zdobył  Mueller w 12 minucie. Dostał piłkę na szóstym metrze pola karnego Polaków i bez problemu pokonał Fabiańskiego. Siedem minut później i druga bramka! To była zasługa Mario  Goetze. Minął naszych obrońców i mocnym uderzeniem posłał piłkę do siatki. Fabiański rzucił się we właściwą stronę, ale nie zdążył sięgnąć piłki, precyzyjnie kierowanej tuż przy słupku.

Robert Lewandowski rozkręcił się pod koniec pierwszej połowy i w 36 minucie, po kapitalnym dośrodkowaniu Grosickiego,  rzucił się szczupakiem i uderzeniem głowy zdobył gola. Przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwsze 45 minut meczu Polska Niemcy, Lewandowski jeszcze dwa razy zagroził bramce Neuera. Goetze znów zabłysnął, bo za drugim razem to on wybił piłkę z linii bramkowej Niemców.

W pierwszej połowie meczu z boiska musiał zejść kontuzjowany Łukasz Piszczek. Jego miejsce zajął Paweł Olkowski.

Polska - Niemcy w eliminacjach do EURO 2016.
Po pięknym golu Roberta Lewandowskiego w 38 minucie meczu Polska – Niemcy w eliminacjach do EURO 2016. Fot. Getty

Druga połowa znów zaczeła się natarciem Niemców. Goetze miał szansę na podwyższenie wyniku w 57. minucie, na szczęście biało-czerwonych uratował słupek. Kibicom serca zamarły znów w 59. minucie, gdy Grosicki, sam na sam z Neuerem nie zdobył gola. Sam jednak był zaskoczony, bo piłka właściwie tylko odbiła się od niego.

62. minuta – na boisku pojawił się Błaszczykowski. Zastąpił Mączyńskiego, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. W 64 minucie bliski zdobycia trzeciego gola dla Niemców był Schweinsteiger. Posłał piłkę nad poprzeczką, dzięki ofiarnej interwencji polskiego obrońcy.

Od 70. minuty trwał nieustanny napór na polską bramkę. Na polskiej połowie niemal cała niemiecka drużyna. Strzelali znów Mueller, znów Schweinsteiger… W 79. minucie, po kontrataku Polaków, sędzia odgwizdał dla nas rzut wolny. Ale nic z tego nie wyszło. Za to w 81. minucie trzecią bramkę strzelił Goetze!

Koniec meczu! Polska Niemcy 1:3 na stadionie we Frankfurcie. Niemcy awansowali na pierwsze miejsce grupy eliminacyjnej EURO 2016.

Polska Niemcy mecz 4 wrzesnia

Mecz Polska Niemcy 4 września 2015. Robert Lewandowski i Jerome Boateng. Fot. Getty

Mecz Polska Niemcy 4 września 2015.Emre Can goni Roberta Lewandowskiego. Fot. goetty
Mecz Polska Niemcy 4 września 2015. Thomas Mueller w starciu z Maciejem Rybusem. Fot. Getty

Gigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryaniarze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryaniarze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Holenderski senat odrzuca podwyżkę płacy minimalnejHolenderski senat odrzuca podwyżkę płacy minimalnejBig Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?