Polka wywalczyła srebro

Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) zdobyła w Perth srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. W Australii wywalczyła także miejsce dla Polski w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk.

25-letnia Klepacka była mistrzynią świata w 2007 r. Dwukrotnie startowała już w olimpijskich regatach – w 2004 r. w Atenach zajęła 12. miejsce w konkurencji Mistral, a w 2008 r. na chińskim akwenie w Qingdao uplasowała się na 7. pozycji w klasie RS:X. We wrześniu tego roku została mistrzynią Europy. Rywalizację u wybrzeży Perth, a w zasadzie w pobliskim Fremantle znanym z regat Pucharu Ameryki, warszawianka rozpoczęła pechowo, od 10. i 18. miejsca. Kolejne wyścigi windowały ją coraz wyżej. Po pięciu eliminacyjach była 7., a do ostatniego, jedenastego, startowała z 3. pozycji, mając dwa punkty straty do drugiej w klasyfikacji Alabau i osiem do prowadzącej Korzits. W ostatnim wyścigu Klepacka zajęła 2. miejsce i na takim zakończyła rywalizację. Złoty medal przypadł reprezentantce Izraela Lee Korzits, a brązowy Hiszpance Marinie Alabau./ SPORT.PL, źródło: PANORAMA

Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kobieta zginęła potrącona przez własny samochódKobieta zginęła potrącona przez własny samochódUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UKUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UK