SPORT

Obywatel Kane

Polish ExpressPolish Express logo

Chicago Blackhawks zdobywają Puchar Stanley`a. Miano najlepszej drużyny hokejowej ligi NHL wraca do Wietrznego Miasta po trzech latach przerwy.

W serii finałowej Blachhawks wygrali 4:2 z Boston Bruins, wygrywając ostatnie mecze na wyjeździe 3:2. Na nieco ponad minutę przed końcem meczu to „Niedźwiadki” prowadziły 1:2 i wydawało się, że konieczne będzie rozegranie siódmego meczu. Jednak w rolę bohaterów ostatnich akcji wcielili się Bryan Bickell i Dave Bolland, którzy dwukrotnie trafiając do bramki pozbawili złudzeń swoich rywali. MVP serii finałowej został Patrick Kane. Prawoskrzydłowy „Czarnych Jastrzębi” zasłużył na to wyróżnienie, jak mało kto – Kane może pochwalić się 9 bramkami i 10 asystami w tych play-offach.

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

Chcesz na bieżąco czytać o wydarzeniach w UK? Pobierz aplikację Polish Express News na Androida i iOS.
Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie wyłącznie za zgodą wydawcy.

Podobne artykuły

Powrót bohaterów

Na warszawskim Okęciu kibice zgotowali gorące powitanie polskim paraolimpijczykowm. I nie ma się co dziwić spontanicznym wybuchom radości, brawom i okrzykom - nasi reprezentanci z Londynu przywieźli aż...

Nieprzypadkowa zbieżność dat

28 lutego 1947 roku na świat przyszedł Włodzimierz Lubański - jeden z najwybitniejszych napastników w historii polskiej piłki nożnej, ikona zabrzańskiego Górnika. Tego samego dnia, tylko 47 lat później...

Kolarstwo: Sastre zwycięzcą Tour de France

Hiszpan Carlos Sastre z teamu CSC zwyciężył w najsłynniejszym i najbardziej prestiżowym kolarskim wyścigu Tour de France.

Co Anglicy zjedzą w Polsce na Euro 2012?

Podczas Euro, Polska będzie promować zdrową, polską żywność. W tym truskawki, rogale i soki.

Bohaterowie mundialu

Andres Iniesta, Iker Casillas, David Villa - to tylko kilka nazwisk piłkarzy, którym Hiszpanie zawdzięczają zdobyty po raz pierwszy w historii Puchar Świata.

Tokio 2020

Tokio 2020

Nie wspierany przez samego Lio Messiego Madryt, nie kandydujący już po raz piąty raz Stambuł, ale Tokio zostanie gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Pech lidera i wielki debiut – polscy skoczkowie z Klingenthal wracają z 223 punktami!

Zimowy sezon lotów narciarskich Polacy rozpoczęli we wspaniałym stylu. Podczas pierwszego konkursu w austriackim Klingenthal zdobyli, aż 223 punkty. To najlepszy wynik w historii!

„Słońca" na dnie

Phoenix Suns wreszcie mogą cieszyć się z wygranej. Zespół z Arizony po serii pięciu porażek pokonał Chicago Bulls 97:81 w ich własnej hali. W zwycięstwie udział Marcina Gortata był jednak niewielki.

Liga Europejska. Wygrana Jagiellonii

Bramka strzelona przez Tomasza Frankowskiego na 10 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego dała Jagiellonii Białystok zwycięstwo 1-0 nad Irtyszem Pawłodar w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Odliczanie do ćwierćfinałów

Znamy już połowę zespołów, które zagrają w kolejnej fazie turnieju w Polsce i na Ukrainie. Z grupy A do ćwierćfinałów awansowali Grecy oraz Czesi, a z grupy – Niemcy i Portugalczycy.