Niemcy zdobyli Wembley

Bayern Monachium najlepszym klubowym zespołem w Europie. W finale Ligi Mistrzów Bawarczycy wygrali z Borussią Dortmund 2:1.

Przysłowie o tym, że piłka nożna to taki sport, w którym 22 zawodników walczy o zwycięstwo, a potem i tak wygrywają Niemcy, nigdy nie było tak aktualne, jak w przypadku rozgrywanego na Wembley meczu. Triumf w LM po raz pierwszy w historii był wewnętrzną sprawą zespołów z Bundesligi. Starcie pomiędzy Bayernem, a BVB było typowym meczem walki – mało w nim było finezji i futbolowego piękna, więcej – wyrachowania i chłodnej kalkulacji. Zespół Juergena Kloppa jako pierwszy ruszył do ataku, ale Mario Mandżukić zdobył pierwszą bramkę w 60. minucie. Osiem minut później z karnego wyrównał Gundogan, ale inicjatywa była po stronie piłkarzy Juppa Heynckesa. O losach spotkania rozstrzygnął błysk piłkarskiego geniuszu Arjena Robbena, który w 89. minucie pokonał świetnie spisującego się Weidenfellera. Do trzech razy sztuka – Bayernowi wreszcie udało się powetować finałowe porażki z 2010 i 2012.

Huragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyHuragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyLaburzyści wycofają się z surowych przepisów imigracyjnych?Laburzyści wycofają się z surowych przepisów imigracyjnych?Mężczyzna z ciężarną żoną spali w aucie przez pleśń w mieszkaniuMężczyzna z ciężarną żoną spali w aucie przez pleśń w mieszkaniuPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieWynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!