Bez kategorii

Nie ma (greckiej) tragedii – jest remis

Historia dzieje się na naszych oczach – największe sportowe wydarzenie w Polsce (i na Ukrainie) rozpoczęło się od starcia biało-czerwonych z Grekami. Było wielkie napięcie, futbolowa dramaturgia, gole, kartki i karne. Szkoda tylko, że zabrakło happy endu.

Reprezentacja Polski rozpoczęła z animuszem. Szybka gra i odważne ataki szybko przyniosły bramkowy skutek. W 17. minucie snajper Borussi zrobił co do niego należało, a stadion dosłownie oszalał z radości. Kiedy tuż przed przerwą drugą żółtą kartką ukarany został Sokratis Papastathopoulos, wydawało się, że nic już nie popsuje święta pod dachem Narodowego. Niestety, z początkiem drugiej połowy z Polaków uszło powietrze, a widzący co się święci Grecy zwietrzyli swoją szansę. Napierali coraz mocniej, by 51. minucie wyrównać po strzale Dimitrisa Salpingidisa. Chwilę potem, w 68. po stronie Greków była piłka meczowa. Gdyby wykorzystali karnego byłoby po zawodach. Przemysław Tytoń, który zmienił ukaranego czerwonym kartonikiem Szczęsnego, uratował nas od porażki. Kolejne ataki Hellenów obnażały bezradność defensywy cofniętych Polaków, którzy nie mieli na nie żadnej odpowiedzi. 1:1 to wynik, który nie przekreśla jeszcze naszych szans na awans z grupy, ale obiektywnie patrząc – z taką grą Polacy nie mają czego szukać w ćwierćfinałach.

Polscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieWynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Błędne ostrzeżenie Uisce Éireann dotyczące spożycia wodyBłędne ostrzeżenie Uisce Éireann dotyczące spożycia wodyPrzedsiębiorstwa wodociągowe pompują gigantyczną ilość ścieków do wodyPrzedsiębiorstwa wodociągowe pompują gigantyczną ilość ścieków do wodySamochodowy armagedon – miliony ludzi ruszą w trasęSamochodowy armagedon – miliony ludzi ruszą w trasę