Styl życia

London Marathon – Eliud Kipchoge znowu najszybszy

Kenijczyk wygrał 36. edycji maratonu w Londynie. Kipchoge, który w zeszłym roku również był najszybszy na mecie pojawił się 2:03.05. Jego czas był zaledwie osiem sekund gorszy od rekordu świata, który należy do Dennisa Kimetto.

W 2015 Eliud Kipchoge pobił rekord trasy (który wtedy wynosił 2:04.29), a w tym roku oprócz wyśrubowania go po raz kolejny, poprawił swoją życiówkę. „To świetna trasa, a wsparcie było idealne, widzowie byli fantastyczni. Zawsze miło jest poprawić rekord życiowy” – komentował Kenijczyk.

„Król maratonu” wzbogacił się o 55 tysięcy funtów za wygranie tegorocznych zawodów oraz bonus w wysokości 25 tysięcy za osiągnięcie najlepszego wyniku w historii imprezy.

May: „Brexit nie zwolni nas z przyjmowania imigrantów z UE”

Na podium znalazło się również miejsca dla innych biegaczy z Afryki – drugie miejsce zajął inny Kenijczyk, Stanley Biwott (czas 2:03.51), a trzeci był Etiopczyk Keninisa Bekele (2:06.36). Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Jemima Sumgong (2:22.58). 31-letnia Kenijka w fantastycznym stylu dobiegła do mety. Na 36. kilometrze wywróciła się. Uderzyła się w głowę i do końca zawodów biegła z grymasem bólu na twarzy, ale wygrała heroiczny ból z triumfatorką z zeszłego roku, czyli Tigist Tufą z Etiopii (2:23.03). Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna Kenijka Florence Kiplagat (2:23.39).

Jak spisali się Polacy? Marcinowi Chabowskiemu nie udało się ukończyć zawodów. Biegacz STS Pomerania Szczecinek zszedł z trasy po 30. kilometrze. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) uplasowała się na 11. pozycji z czasem 2:29.47. To wynik lepszy od minimum olimpijskiego wyznaczonego przez PZLA, które wynosi 2:30.00.

Brytyjczycy reagują na krytykę Obamy – prezydent USA zachował się niewłaściwie

Co oprócz zapamiętamy z tegorocznej edycji London Marathon? Na trasie nie zabrało przebierańców. Były smerfy, minionki, Indianie, ucho (!!!), nosorożec, szturmowcy z „Gwiezdnych Wojen” a nawet… Jezus biegnący z krzyżem na plecach.

I szkoda tylko, że w tym towarzystwie ludzi pozytywnie zakręconych, biegnących często z przyczyn charytatywnych, aby wesprzeć jakąś fundację, znalazły się czarne owce. Okoliczni mieszkańcy nagminnie kradną butelki z wodą rozstawione wzdłuż trasy. Nierzadko są to kobiety z dziećmi zatrudnionymi do pomocy przy niesieniu całych zgrzewek…

author-avatar

Przeczytaj również

Kobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnych
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj