Kolejna zmiana lidera, Manchester City na czele

Manchester City pokonał na wyjeździe Newcastle United 2:0 w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii i został liderem. Ma jeden punkt przewagi nad Chelsea oraz dwa nad Arsenalem, który zmierzy się w Birmingham z Aston Villą.

Piłkarze Manchesteru City, którzy w 20 poprzednich starciach ligowych w tym sezonie strzelili rywalom 57 bramek, co dawało średnią 2,85 na mecz, powiększyli dorobek o dwa trafienia.

Pierwsze uzyskali już w ósmej minucie. Po zespołowej akcji i asyście Serba Aleksandara Kolarova gola zdobył Bośniak Edin Dżeko. Kolejnego w doliczonym czasie gry drugiej połowy dołożył Hiszpan Alvaro Negredo.

“The Citizens” mogli wygrać wyżej, jednak w końcówce Brazylijczyk Fernandinho trafił w poprzeczkę, a zmierzający do bramki strzał Negredo wybił jeden z obrońców Newcastle.

Podopieczni chilijskiego trenera Manuela Pellegriniego odnieśli szóste z rzędu ligowe zwycięstwo. Był to zarazem ich 10 kolejny mecz bez porażki w tych rozgrywkach. Awansowali na pozycję lidera, zastępując Chelsea. Londyńczycy, którzy w sobotę wygrali 2:0 z Hull City, po golach Belga Edena Hazarda i Hiszpana Fernando Torresa, z prowadzenia cieszyli się tylko jeden dzień. W poniedziałek oba zespoły może wyprzedzić Arsenal, którego bramkarzami są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. “Kanonierzy” muszą jednak pokonać na wyjeździe ekipę Aston Villa.

W sobotę na boisko po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej złamaniem ręki wrócił bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc, a jego zespół Southampton pokonał na własnym boisku West Bromwich Albion 1:0. Trzy punkty zapewnił im w 66. minucie Adam Lallana.

33-letni Boruc kontuzji doznał 1 grudnia w meczu z Chelsea Londyn (1:3). Podczas interwencji uderzył ręką w słupek i opuścił boisko. W sobotę udanie powrócił do bramki “Świętych”, a jego zespół odniósł ósme zwycięstwo w sezonie.

W sobotę wygraną – 2:0 ze Swansea City, po bramkach Ekwadorczyka Antonio Valencii i Danny’ego Welbecka, zanotował mistrz Anglii Manchester United. Tym samym “Czerwone Diabły” zakończyły fatalną serię. Wcześniej po raz pierwszy od 82 lat przegrali trzy pierwsze mecze w roku, w tym w 3. Rundzie pucharu kraju właśnie ze Swansea (1:2).

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?