Honorowe trafienie

Robert Lewandowski nie pomógł Borussii. Choć w derbach Ruhry Polak trafił do bramki, to mistrzowie Niemiec przegrali z Schalke 2:1.

Historia lubi się powtarzać. W tym sezonie BVB już raz przegrało prestiżowe starcie z lokalnym rywalem. Wtedy, honorowego gola zdobył również polski napastnik i podczas 142. Revierderby rozgrywanego na Veltins Arenie w Gelsenkirchen powtórzył się ten sam scenariusz. Swoją bramkę Lewandowski zdobył w 58. minucie kapitalizując dobre podanie swojego kolegi z kadry, Jakuba Błaszczykowskiego. To wszystko na co było jednak stać piłkarzy Juergena Kloppa w tym spotkaniu, a mecz właściwie był już rozstrzygnięty w pierwszej połowie, gdy do siatki trafili Draxler i Huntelaar. Borussia musi pogodzić się nie tylko ze stratą krajowego prymatu, porażką w Pucharze Niemiec, ale również oddaje panowanie na własnym podwórku – przynajmniej do przyszłego sezonu to Schalke rządzi w Westfalii.

Polscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieOrędzie Karola III na Wielki Czwartek – czym jest Royal Maundy?Orędzie Karola III na Wielki Czwartek – czym jest Royal Maundy?Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Dieta na Wielkanoc. Jak uniknąć dodatkowych kilogramów?Dieta na Wielkanoc. Jak uniknąć dodatkowych kilogramów?Błędne ostrzeżenie Uisce Éireann dotyczące spożycia wodyBłędne ostrzeżenie Uisce Éireann dotyczące spożycia wody