Holendrzy nie mają sobie równych w łyżwiarstwie – dwa podia w Soczi całe na pomarańczowo

Łyżwiarze z Niderlandów jeżdżą w swojej własnej lidze. Zarówno w sprincie na 500 metrów, jak i w biegu na 5 kilometrów zdobyli komplet medali!

Holendrzy Michel i Ronald Mulderowie byli pierwszymi bliźniakami od 1984 roku, którzy razem zdobyli medale. Bardziej utytułowany Michel stanął na najwyższym stopniu podium w wyścigu panczenistów na 500 metrów, a Ronald zajął trzecie miejsce.

Po srebro sięgnął Jan Smeekens – a jakże – również Holender. Nie inaczej wyglądało podium w biegu na 5000 m. Po raz pierwszy od 1964 roku w tej konkurencji wszystkie medale zdobyli zawodnicy z jednego państwa.

Klasą samą w sobie był Sven Kramer, który z wynikiem 6.19,76 pobił własny rekord  z Vancouver i zdobył piąty medal olimpijski. Za jego plecami uplasowali się Jan Blokhuijsen i Jorrit Bergsma.

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?