GP Francji: Kubica poza podium

Po dominacji BMW podczas Grand Prix Kanady, tym razem weekend należał do Ferrari.

W Grand Prix Francji na torze Magny-Cours pierwszy na mecie zameldował się Brazylijczyk Felipe Massa, przed swoim kolegą z zespołu Finem Kimi Raikkonenem. Trzeci na mecie był kierowca Toyoty Włoch Jarno Truli. Tuż za podium uplasował się Fin Heikki Kovalainen, a za nim nasz rodak, Robert Kubica. Tuż za Polakiem uplasował się Mark Webber z Red Bulla, a za nim ostatnie punktowane miejsca zajęli kolejno Nelsinho Piquet, dla którego były to pierwsze punkty w karierze, oraz były mistrz świata Fernando Alonso.

Lewis Hamilton, który został ukarany przesunięciem o 10 pozycji wystartował z 13 miejsca. Pech nie opuszczał Brytyjczyka, bo gdy wyprzedzając Sebastiana Vettela (Toro Rosso) ściął szykanę sędziowie zadecydowali o ukaraniu Hamiltona karnym przejazdem przez boksy. Ostatecznie kierowca McLarena zajął dziesiąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu znalazł się Felipe Massa z dorobkiem 48 punktów. O dwa punkty mniej ma Robert Kubica, a trzeci jest Kimi Raikkonen, który ma 43 punkty. W klasyfikacji konstruktorów dominuje Ferrari (91 punktów) przed BMW (74), a na trzeciej pozycji znajduje się McLaren (58).

Dlaczego oliwa z oliwek jest aż taka droga?Dlaczego oliwa z oliwek jest aż taka droga?Nauczycielka szkoły podstawowej zabiła partnera i zakopała go w ogródkuNauczycielka szkoły podstawowej zabiła partnera i zakopała go w ogródkuPoradnik: Kary dla rodziców za nieobecność dzieci w szkolePoradnik: Kary dla rodziców za nieobecność dzieci w szkoleFirma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światło