Styl życia

Gol Matuszczyka, awans Borussii Dortmund

Adam Matuszczyk zdobył bramkę dla FC Koeln w meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec przeciwko Hamburgerowi SV. Do ćwierćfinału awansowali jednak rywale, którzy wygrali 2:1. Z trzecioligowym Saarbruecken poradziła sobie z kolei Borussia Dortmund (2:0).

Matuszczyk wpisał się na listę strzelców w 54. minucie, doprowadzając do remisu 1:1. Wcześniej dla gospodarzy trafił Maximilian Beister (42. min), a wynik ustalił kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Chorwat Ivo Ilicevic.

W barwach drużyny z Kolonii cały mecz rozegrał także Sławomir Peszko.

W wyjściowym składzie BVB na wtorkowy mecz w Saarbruecken nie znalazł się żaden z Polaków – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Pierwszego gola dla gości zdobył w 19. minucie Julian Schieber po podaniu Jonasa Hoffmana. Na początku drugiej połowy zawodnicy zamienili się rolami i to Schieber wpisał się na listę strzelców. Błaszczykowski i Piszczek pojawili się na boisku w 66. minucie.

Niespodziewanym wynikiem zakończyło się starcie grających w Bundeslidze Schalke 04 oraz Hoffenheim. W Gelsenkirchen goście już do przerwy prowadzili 3:0, a przy pierwszej bramce, którą zdobył Kai Herdling w 21. minucie, asystował Eugen Polanski (cały mecz).

Z dobrej strony pokazał się po raz kolejny Brazylijczyk Roberto Firmino, który najpierw asystował przy golu Kevina Vollanda w 32. minucie, a chwilę później sam wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron gospodarze zdołali zmniejszyć straty – w 67. minucie do siatki Hoffenheim trafił Peruwiańczyk Jefferson Farfan. Później jednak wynik nie uległ już zmianie.

W ćwierćfinale zagra również ekipa Kaiserslautern, której piłkarzem jest Ariel Borysiuk (poza kadrą). Ekipa z zachodu Niemiec nie dała na wyjeździe szans innemu drugoligowcowi – Unionowi Berlin, pewnie pokonując go 3:0.

W środę o miejsce w najlepszej ósemce powalczy m.in. Bayer Leverkusen Sebastiana Boenischa, który zmierzy się na wyjeździe z Freiburgiem, a także broniący tytułu Bayern Monachium. Podopieczni Josepa Guardioli zmierzą się w derbach Bawarii z Augsburgiem Arkadiusza Milika.