Federer znów na szczycie!

W finale wieńczącego tenisowy sezonu turnieju Masters Roger Federer po emocjonującym meczu pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:3, 6:7 (6:8), 6:3. Federer po raz szósty w karierze wygrał turniej Masters.

W pierwszym secie od początku obaj tenisiści pewnie serwowali i wydawało się, że doprowadzi to do tie-breaka. Jednak przy stanie 3:4 Tsonga się rozkojarzył i Federer wygrał do zera gem serwisowy rywala. Ten set był już dla niego. W drugim secie Federer przełamał już w trzecim gemie. I gdy wydawało się, że wygra ten mecz w dwóch setach, Tsonga go przełamał i zrobiło się 5:5. W tie-breaku było już 5:2 dla Federera, ale Tsonga po raz kolejny zmobilizował się i wygrał go 8:6. Trzeci set to znowu gem za gem. Bardziej doświadczony Federer wykorzystał jednak chwilę słabości Francuza i kolejny raz go przełamał. W ostatnim gemie już nie dał szans Tsondze i wygrał go do zera. Dla Federera był to 70. triumf turniejowy w karierze i szóste zwycięstwo w Masters. / SPORT.PL, źródło: PANORAMA

Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kobieta zginęła potrącona przez własny samochódKobieta zginęła potrącona przez własny samochódUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UKUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UK