Styl życia

Euro 2016 na ostatniej prostej – znamy komplet półfinalistów

Półfinaliści Euro 2016 w komplecie. O wielki finał zagrają Niemcy z Francuzami oraz Walijczycy z Portugalczykami.

at Stade Matmut Atlantique on July 2, 2016 in Bordeaux, France.

Jako pierwsi  swój ćwierćfinał wygrali Portugalczycy. O ich meczu z Polakami już pisaliśmy, więc dla porządku przypomnijmy – po 120 minutach gry na tablicy wciąż widniał wynik 1:1. Zwycięzcę wyłonili rzuty karne, które bezbłędnie wykonywali piłkarze Fernando Santosa, a strzał Jakuba Błaszczykowskiego wybronił Rui Patricio. Biało-czerwoni pokazali jednak kawał dobrego futbolu i do kraju mogli wracać z podniesionymi głowami.

Polaków jeden celny strzał z jedenastu metrów dzielił od miana rewelacji turnieju, a na to zasłużyli sobie Walijczycy. Świetnie poukładany taktycznie przez trenera Chrisa Colemana zespół odprawił naszpikowaną gwiazdami światowego formatu Belgię. „Smoki” bezlitośnie wykorzystały słabość w defensywie swoich rywali i ukąsili trzy raz – bramki zdobyli Ashley Williams (w 30. minucie), Hal Robson-Kanu (55.) i Sam Vokes (86.), ale za robotę wykonaną na boisku trzeba docenić Aarona Ramsey`a i Garetha Bale`a, którzy napędzali ataki swojej drużyny. Rywali stać było jedynie na trafienie Radji Nainggolan i skończyło się na 3:1. “Czerwone diabły” wracają do domu niepyszne.

Niemcy wreszcie przełamali włoską klątwę – zespół Joachima Loewa przejdzie do historii jak ten, który pierwszy w historii na wielkim turnieju wygrał z „Squadra Azzurra”. Ale wygrana „Die Mannschaft” rodziła się w bólach. Po bezowocnych 120 minutach gry (1:1 po golach Oezila i Bonucciego) potrzebne były karne, aby wyłonić zwycięzcę. Te trwały aż dziewięć serii. Po raz ostatni na Euro strzelano tak długo w 1980 roku, gdy Włosi pokonywali Czechosłowaków. Niemcy się więc cieszą, ale i drżą przed półfinałem. W meczu z Francuzami nie zagra Mario Gomez, nie wiadomo też czy Sami Khedira i Bastian Schweinsteiger zdążą się wykurować.

Prawdziwą wisienką na torcie ćwierćfinałów był mecz Islandii z Francją. Gospodarz i faworyt wygrał z turniejowym kopciuszkiem prezentując wreszcie skuteczną grę. Do przerwy „Tricolores” po golach Giroud (12.), Pogby (19.), Payeta (43.) i Griezmanna (45.) prowadzili już 4:0. Ale taki wynik wciąż nie był zadowalający dla kibiców zgromadzonych dla Saint-Denis i trenera Didiera Deschampsa. Francuzi ciągle atakowali, ale udało im się zdobyć jeszcze jedną bramkę (znowu Giroud w 59.), a Islandczykom… dwie (Sightorsson i Bjarnason trafili w 56. i 84.). Żegnamy więc dzielnych przybyszów z północy, którzy z Euro 2016 żegnają się z honorem.

author-avatar

Przeczytaj również

Ryanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychAwantura na pokładzie EasyJet. Brytyjczyk wypił butelkę wódkiAwantura na pokładzie EasyJet. Brytyjczyk wypił butelkę wódkiKursy budowlane w UK – jak zdobyć kartę CSCS?Kursy budowlane w UK – jak zdobyć kartę CSCS?
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj