Euro 2016: Polacy lepsi od Ukrainy – teraz czas na Szwajcarię!

Po raz pierwszy w nowoczesnej historii polska reprezentacja w piłce nożnej na wielkim turnieju nie zrealizowała scenariusza “mecz otwarcia-mecz o wszystko- mecz o honor”. Tym razem ten los przypadł w udziale futbolistom z Ukrainy, którzy na Stade Velodrome w Marsylii grali już tylko o zachowanie twarzy.

Poland’s midfielder Jakub Blaszczykowski celebrates after scoring during the Euro 2016 group C football match between Ukraine and Poland at the Velodrome stadium in Marseille on June 21, 2016. / AFP / ANNE-CHRISTINE POUJOULAT (Photo credit should read ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/Getty Images)

W ostatniej odsłonie zmagań grupowych biało-czerwoni zagrali swój najsłabszy mecz na Euro 2016. Pocieszać się możemy jedynie tym, że Ukraińcy nie zaprezentowali się wcale lepiej. Mecze ułożyłby się pewnie zupełnie inaczej, gdyby piłkarze Adama Nawałki wykorzystali którąś z sytuacji z pierwszych trzech minut. Najpierw nie trafił rażący w całym turnieju nieskutecznością Arkadiusz Milik, a potem pudło zaliczył Robert Lewandowski. A zespół Ukrainy swoje sytuacje miał. I to wcale nie gorsze!

Na szczęście naszych napastników w drugiej połowie wyręczył Jakub Błaszczykowski. Desygnowany do gry po przerwie pomocnik Borussii Dortmund w 54. minucie popisał się fantastyczny strzałem i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 1:0.

W grze Ukraińców widać było wielką chęć pożegnania się z Francją w dobrym stylu, najlepiej zwycięstwem nad swoimi sąsiadami. Piłkarze “Sbornej” mniej dbali o grę defensywną co i rusz ruszając do huraganowych ataków, a zgodnie z oczekiwaniami ich grę napędzali dwaj skrzydłowi – Jewhan Konoplianka i Andrij Jarmołenko. Niestety, na dobrze zorganizowaną defensywę Polaków to było zbyt mało. Z kolei biało-czerwoni nie bardzo czym mieli się im odegrać.

Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców – podeptali flagę Polski! [wideo]

FBL-EURO-2016-MATCH29-UKR-POL

Choć Polacy stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Olympique Marsylia, opuszczali z podniesionymi głowami, to w ich grze pojawiło się sporo mankamentów. Przede wszystkim w zespole brakowało tego spokoju i tej koncentracji, która cechowała ten zespół, który wygrywał z Irlandią Północną i remisował z Niemcami. Naszym piłkarzom zbyt często zdarzały się błędy, szczególnie w obronie, a w perspektywie meczu 1/8 finału niepokoić musi niefrasobliwość napastników.

Boleśnie oglądało się ostatnie minuty spotkania, w których znów mieliśmy do czynienia z “obroną Częstochowy” i wybijaniem piłki na oślep, byle dalej od własnej bramki. Indywidualnie można mieć zastrzeżenia do Kapustki, który złapał głupią żółtą kartkę, Zielińskiego, który w roli playmakera zupełnie się spalił, a nasze boki obrony (czyli Cionek z Jędrzejczykiem) funkcjonowały bardzo słabo.

Żeby nie było, że w redakcji “Polish Express” tylko narzekamy na naszą kadrę – reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałki należą się wielkie gratulacje! Zgodnie z zakładanym przed turniejem planem wyszli z grupy na drugim miejscu, co we XXI wieku jeszcze się nie zdarzyło. Wyniki już są, a mamy nadzieję, że z popełnionych w meczu z Ukrainą błędów wniosku przed spotkaniem ze Szwajcarią zostaną wyciągnięte.

Euro 2016 – Gareth Bale prowadzi Walię do zwycięstwa w grupie B

Zespół Nawałki godnie uczcił 800. mecz w historii reprezentacji, ale wyjście z grupy to dopiero początek. Z La Baule nie słychać wcale głosów zadowolenia, a jeden z piłkarzy mówi wprost – znalezienie się w gronie najlepszych 16 piłkarzy to żaden sukces. Tyle właśnie drużyna grał na Euro 2008 i 2012. Jesteśmy w punkcie wyjścia, a awansowani do ćwierćfinału to dopiero będzie wyczyn. Trzymamy za słowo!

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?