Dwie główki z „Kolejorzem”

Po spektakularnej drugiej kolejce polskiej ekstraklasy, w której padło rekordowe 29 bramek i tragicznej czwartej, gdzie naszym piłkarzom udało się strzelić jedynie 9 goli, sytuacja pod słupkami zmierza ku lepszemu. W ten weekend było ich 19.

Zadyszka faworytów? Jagga na zero >>

Dlaczego Ronaldinho musiał odejść? >>

W pierwszym meczu 5. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Odrą Wodzisław 1:1 (1:0). Przyjazd bez kontuzjowanego Jacka Kowalczyka zaowocował szybciutko błędem w defensywie gości i już w 13. minucie meczu prostopadłe podanie Pawła Gamli wykorzystał Sebastian Olszar zamieniając je na bramkę. Do remisowego gola doszło dopiero w 51. minucie meczu, kiedy to mocnym strzałem Marcin Wodecki wyrównał wynik spotkania.
Legioniści nie popisali liczbą bramek i skromnie wygrali 1:0 z Polonią Bytom po celnym strzale Sebastiana Szałachowskiego w 18. minucie spotkania. „Zdobyliśmy ważne trzy punkty. Oczywiście chcielibyśmy łączyć zwycięstwa z efektowną grą, ale nie zawsze to się udaje. Dziś wygrana była ważniejsza od stylu” – podsumował mecz trener Legii Jan Urban. Istotne jest to, że przed rozgrywką piłkarze i kibice minutą ciszy uczcili 20. rocznicę śmierci Kazimierza Deyny.
Najbardziej zaskakującym spotkaniem 5. kolejki był chyba mecz Ruchu Chorzów z Polonią Warszawa. Karty rozdano już w 11 minucie spotkania, w dość zaskakujący sposób, bowiem po idealnym podaniu Andrzej Niedzielan znalazł się sam na sam z Sebastian Przyrowskim, który chcąc ratować sytuację zagarnął piłkę ręką przed polem karnym. Sędziemu nie pozostało nic innego, jak pokazanie bramkarzowi Polonii czerwonej kartki. W tej sytuacji boisko musiał opuścić Michał Chałbiński robiąc miejsce dla rezerwowego bramkarza Radosława Majdana. Pierwsza bramka padła w 39. minucie, kiedy to z pięknej centry Tomasza Brzyskiego celny strzał na bramkę Polonii oddał Artur Sobiech. Wynik na 2:0 podwyższył po przerwie w 74. minucie Niedzielan.
Absolutnym hitem minionego weekendu był (zresztą już wcześniej typowany na hit) mecz Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok. Mistrzowie kraju pozostali po tym spotkaniu nietknięci, wygrawszy 2:1, choć sama końcówka meczu mogła wskazywać na co innego. W pierwszej połowie „Biała Gwiazda” grała rewelacyjnie, o czym świadczyć mogą dwa gole Juniora Diaza (21. min.) i Pawła Brożka (30. min.). Niestety przez kolejne 45 minut podopieczni Macieja Skorży postanowili spocząć na laurach. W 67. min. kontuzji doznał, po zderzeniu głową z Marco Reichem, Arkadiusz Głowacki, którego z rozciętą głową zniesiono na noszach do szatni. „Mam nadzieję, że to będzie tylko kwestia zszycia rany i w szóstej kolejce będzie mógł grać” – powiedział trener Wiślaków. Na sam koniec spotkania Mariusz Pawełek wbił samobója.
W spotkaniu Lecha Poznań z GKS-em Bełchatów nie obyło się rzecz jasna bez dramatu. Dwie „główki” zawodników GKS-u, Jacka Popka (33. min.) i Mateusza Cetnarskiego (50. min.) mogły w ten weekend położyć „Kolejorza” na łopatki. Na całe szczęście Lechici podnieśli się w miarę szybko i po strzałach Roberta Lewandowskiego (59. min.) oraz Hernana Rengifo (75. min.) doprowadzili do remisu. „Przed meczem zakładaliśmy, że te trzy punkty wyszarpiemy Bełchatowowi z gardła, ale to wyszarpywanie zaczęliśmy w drugiej połowie. Udało się zremisować, ale ten jeden punkt oddala nas od Wisły” – podsumował szkoleniowiec Lechitów Jacek Zieliński.
W pozostałych spotkaniach Lechia Gdańsk zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 (bramki: Marek Gancarczyk w 45. min. i Maciej Rogalski z rzutu karnego w 55.), podobnie jak Korona Kielce z Cracovią (1:1), a Zagłębie Lubin przegrało 0:2 z Arką Gdynia (bramki: Przemysław Trytko 42. min. i Bartosz Ława 84. min. strzał z rzutu wolnego).

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?