Życie w UK

Cud nad Wisłą – Polska reprezentacja pokonała Mistrzów Świata!

Niemożliwe stało się możliwe – polska reprezentacja pokonała mistrzów świata – Niemców,  2:0 w meczu eliminacji do Euro 2016. Drużyna kierowana przez Adama Nawałkę przechodzi do historii. Złotymi zgłoskami zapiszą się strzelcy zwycięskich goli – Arkadiusz Milik i Sebastian Mila, oraz bramkarz – Wojciech Szczęsny, którego brawurowe interwencje kilkakrotnie ratowały honor biało-czerwonych.

Początek spotkania nie zapowiadał triumfu – Niemcy „zamurowali” własną bramkę i szturmem usiłowali przedrzeć się na naszą połowę. Polacy potrafili odpowiedzieć jedynie niedokładnymi dośrodkowaniami i kilkoma, średnio udanymi, próbami samodzielnych rajdów.

Pod koniec pierwszej połowy jedynie szczęściu i „żelaznym rękawicom” Szczęsnego  reprezentacja zawdzięcza fakt, że Niemcy nie zdobyli ani jednego gola – sytuacji mieli co najmniej kilka, a na stadionie niemal dało się słyszeć błagalne modły kibiców o sygnalizujący przerwę i koniec męki reprezentantów, gwizdek.

Druga połowa to zwrot o 180 stopni – w 51. minucie, po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka, głową trafia do bramki Arkadiusz Milik. Napastnik Ajaxu Amsterdam nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, ale szał, jaki zapanował na trybunach, szybko upewnił go, że to właśnie on strzelił Niemcom wyśnionego gola.

Przez kolejne 40 minut trwała desperacka obrona polskiej bramki. Wysiłek się opłacił, nawet z nawiązką – Sebastian Mila, który na murawie pojawił się kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem, jako drugi tego wieczoru umieścił piłkę w niemieckiej bramce.

Kolejny eliminacyjny bój czeka biało-czerwonych już w najbliższy wtorek – 14 października gramy ze Szkotami.

Kobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnych