Styl życia

Cracovia ratuje remis w ostatnich sekundach meczu z Górnikiem Zabrze!

Cracovia po raz trzeci nie potrafiła wygrać na swoim boisku z niezbyt dobrze dysponowanym w tym dniu Górnikiem Zabrze. Pasy tylko przez pierwsze dwadzieścia minut dyktowały warunki gry by potem oddać inicjatywę przeciwnikowi. Mimo strzelonej bramki już w 3 minucie meczu pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:1 dla gości.

Po przerwie nie było wcale lepiej i po tragicznym błędzie w obronie Malarczyka nagle na tablicy wyników było już 1:3. To nie był dobry dzień dla Piotra Malarczyka, ponieważ brał on udział w dwóch straconych przez Cracovię bramkach. Słusznie też został zmieniony – choć już przy stanie 1:3, którego nikt nie spodziewał się odrobić. Sędzia podyktował jednak dwa rzuty karne, które z kolei pewnie wykorzystał Krzysztof Piątek ratując tym samym Pasy przed trzecią porażką z rzędu.

Remis nie jest jednak żadnym pocieszeniem. Górnik Zabrze przez większą część spotkania był zespołem wyraźnie lepszym i tylko nieporadność napastników oraz dobre interwencje Grzegorza Sandomierskiego spowodowały, że nie podwyższył swojego prowadzenia. Cracovia z kolei poza kilkoma przebłyskami grała słabo i cały czas piłkarze starali się przedrzeć pod pole karne przeciwnika górnymi piłkami. Tak niestety meczu się nie wygra.

Marcin Brosz (Górnik): Oglądaliśmy na prawdę dobre spotkanie. Od pierwszej do ostatniej minuty mieliśmy wszystko, co kibice kochają: bramki, zwroty akcji, kartki, rzuty karne. Ciężko znaleźć moment słabszej gry. Były okresy, w których to my byliśmy lepsi, ale i Cracovia miała swoje dobre momenty. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami wciąż dużo pracy. Jesteśmy na początku drogi budowania zespołu. Szczególnie w końcówkach robimy dużo niewymuszonych błędów. Chcemy się rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, iż takie mecze też się zdarzają. Nie chcę komentować pracy sędziów, skupiamy się na sobie.

Michał Probierz (Cracovia): Zawsze ciężko jest wrócić do gry i wyszarpać punkt, szczególnie z tak solidnym zespołem jak Górnik. Początek meczu dobry w naszym wykonaniu, ale później oddaliśmy inicjatywę. Na 20 min przed końcem spotkania powiedziałem Szymonowi Drewniakowi, że to jeszcze nie koniec i na szczęście udało się odwrócić losy spotkania. Ten punkt jest na pewno cenny w kontekście budowania zespołu i charakteru tej drużyny. Za tydzień, w meczu ze Śląskiem, nie możemy sobie pozwolić na stratę tylu bramek. Musimy nad tym dalej konsekwentnie pracować.

author-avatar

Przeczytaj również

Lotnisko w Dublinie odejdzie od tej 76-letniej tradycjiLotnisko w Dublinie odejdzie od tej 76-letniej tradycjiIle czasu zajmuje oszczędzanie na pierwszy dom w UK – z depozytem 5%, 10% i 25%Ile czasu zajmuje oszczędzanie na pierwszy dom w UK – z depozytem 5%, 10% i 25%Dodatkowe miejsca w szkołach dla uczniów ze specjalnymi potrzebamiDodatkowe miejsca w szkołach dla uczniów ze specjalnymi potrzebamiLudzie bezdomni znikną z ulic Londynu do 2030 r.?Ludzie bezdomni znikną z ulic Londynu do 2030 r.?Porywiste wiatry i ulewne deszcze prawie w całym krajuPorywiste wiatry i ulewne deszcze prawie w całym krajuMężczyzna stanął przed sądem w Dublinie nagi, bo…Mężczyzna stanął przed sądem w Dublinie nagi, bo…
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj