Chelsea w finale

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali lokalnego rywala Tottenham Hotspur 5:1 i po raz 11. w historii awansowali do finału Pucharu Anglii. O siódmy triumf w tych rozgrywkach powalczą 5 maja na stadionie Wembley, gdzie zmierzą się z Liverpoolem.

Cztery z pięciu pokazowych bramek Chelsea zdobyła w drugiej połowie. W 43. min. gola strzelił Didier Drogba. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Juan Mata. Kolejne bramki zdobyli Ramires (77. min.), Lampard z rzutu wolnego (81) oraz Malouda w doliczonym czasie gry (90+4). Tottenham zdołał odpowiedzieć tylko trafieniem Garetha Bale\’a w 56. min. W innym meczu piłkarze Manchesteru United pokonali u siebie Aston Villę 4:0. United wyszli na prowadzenie już w 7. min. Rzut karny podyktowany za faul Ciarana Clarka na Ashleyu Youngu wykorzystał Wayne Rooney. Anglik trafił do siatki jeszcze raz, w 73. min. Po jednym golu dla ekipy z Old Trafford dołożyli także Danny Welbeck tuż przed przerwą (43. min.) oraz Portugalczyk Nani w doliczonym czasie gry (90+3). Gwiazdą meczu Manchester City i Norwich City był Carlos Tevez: zdobył dla wicelidera aż trzy bramki z sześciu. Dwa trafienia dołożył rodak Teveza Sergio Aguero, a jedno Adam Johnson. Honorową bramkę dla Norwich zdobył Andrew Surman w 51. min./ SPORTS.PL, źródło: PANORAMA

Sprowadzenie dziecka do UK, gdy posiadamy settled statusSprowadzenie dziecka do UK, gdy posiadamy settled statusRekordowa liczba pasażerów na lotniskach w UK. Chaos na drogach i na koleiRekordowa liczba pasażerów na lotniskach w UK. Chaos na drogach i na koleiRejestracja w Holandii i uzyskanie numeru BSNRejestracja w Holandii i uzyskanie numeru BSNRząd UK wstrzyma się od dalszego podnoszenia płacy minimalnej?Rząd UK wstrzyma się od dalszego podnoszenia płacy minimalnej?Huragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyHuragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyNosowska w UK – ikona polskiej muzyka zagra koncerty w Londynie i ManchesterzeNosowska w UK – ikona polskiej muzyka zagra koncerty w Londynie i Manchesterze