CBL Polonia w Pucharze Anglii mocna, ale nie zwycięska

Wynikiem 3:1 i porażką CBL Polonii Londyn zakończył się półfinałowy mecz Siatkarskiego Pucharu Anglii, w którym niepokonany w tym sezonie lider tabeli – Team Northumbria podejmował aktualnych Mistrzów kraju.

Polonia miała w tym meczu szansę na pokonanie świetnie grających rywali, decydującym okazał się trzeci set, w którym siatkarze z Londynu nie wykorzystali trzech piłek setowych.

„Gdybyśmy wygrali w trzeciej odsłonie, mecz z pewnością potoczyłby się inaczej – Team Northumbria to bardzo trudny rywal – gra z nimi do wyniku 30:28 w trzecim secie pokazuje, jak bardzo zacięte było to spotkanie.

Cieszę się, że rozegraliśmy świetne zawody, zabrakło dosłownie jednej piłki w odpowiednim momencie. Cały czas liczymy się w grze o mistrzostwo kraju – po tym meczu mogę spokojnie powiedzieć, że „Polonia is back” – komentował po meczu prowadzący Polonię, trener Patrik Selep.

Tegoroczny finał Pucharu Anglii będzie powtórką sprzed roku – obok Team Northumbria zagra w nim drużyna Wessex z Bournemouth. A już w najbliższy weekend ostatni mecz rundy zasadniczej dla CBL Polonii Londyn. W sobotę w hali St Benedicks na Ealingu pojawią się zawodnicy z Sheffield. Początek spotkania o godzinie 16.30. Wstęp wolny.

Kobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnych