SPORT

Anglia przegrała z RPA w finale Pucharu Świata w Rugby!

Polish Express
Polish Express logo

W sobotę przed południem w japońskim mieście Jokohama rozegrano ostatni w tych mistrzostwach mecz Pucharu Świata w Rugby. Po miesięcznych zmaganiach zwycięzcą turnieju została Republika Południowej Afryki, pokonując w finale Anglików.

W sobotnim finale Pucharu Świata w Rugby, rozgrywanego w Japonii, spotkały się reprezentacje RPA i Anglii. Anglicy przegrali z Republiką Południowej Afryki 12 do 32. Już w półfinale doszło do sensjacji, ponieważ obrońcy tytuły z Nowej Zelandii nie weszli do finału, przegrywając z Anglią. Nowa Zelandia zajęła ostatecznie trzecie miejsce, pokonując w piątek Walię 40 do 17.

Gorący temat: "Prostytuowałam się za 5 funtów" - to był sposób, aby przetrwać w oczekiwaniu na pieniądze z Universal Credit

Jak podaje „Polsat News”, Anglia wygrała Rugby World Cup tylko raz w 2003 roku, natomiast RPA mistrzostwo wywalczyło już dwa razy - w 1995 i 2007 roku. W tym roku jest to zatem ich trzecie zwycięstwo w Pucharze. Przypomnijmy, że RPA w 2007 roku walczyło w finale również z Anglią, pokonując wtedy Wyspiarzy 15 do 6.

W tym roku wszystko przemawiało za zwycięstwem Anglików, jednak stało się inaczej. Tegoroczne zawody były już dziewiątym z rzędu turniejem Pucharu Świata w Rugby. Mistrzostwa odbywają się co cztery lata w różnych państwach na świecie. Ostatni Puchar odbył się w 2015 roku w Anglii.

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

Chcesz na bieżąco czytać o wydarzeniach w UK? Pobierz aplikację Polish Express News na Androida i iOS.
Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i publikowanie wyłącznie za zgodą wydawcy.