Manchester United odrobił dwubramkową stratę

Po niespełna kwadransie wyjazdowego meczu 18. kolejki z Hull City piłkarze Manchesteru United przegrywali 0:2. Ostatecznie mistrzowie Anglii zdołali jednak wygrać 3:2. Bramkę i asystę w ekipie “Czerwonych Diabłów” zaliczył Wayne Rooney.

HULL, ENGLAND – DECEMBER 26: James Chester of Hull scores an own goal in front of Wayne Rooney of Manchester United during the Barclays Premier League match between Hull City and Manchester United at KC Stadium on December 26, 2013 in Hull, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Prowadzenie “Tygrysom” już w czwartej minucie dał James Chester, który jest wychowankiem “ManU”. Osiem minut później w zamieszeniu w polu karnym gości najsprytniejszy okazał się David Meyler i zrobiło się 2:0.

Grę podopiecznych Davida Moyesa odmieniło wejście Adnana Januzaja. W 18. minucie zastąpił kontuzjowanego Rafaela. Kilkadziesiąt sekund później po faulu na nim z rzutu wolnego dośrodkował Rooney, a kontaktowego gola zdobył Chris Smalling.

W 26. minucie do remisu doprowadził Rooney. To było 150. trafienie 28-letniego napastnika dla Manchesteru w Premier League. Więcej bramek w lidze angielskiej dla jednej drużyny zdobył tylko Francuz Thierry Henry (174 dla Arsenalu Londyn).

W drugiej połowie mecz był wyrównany, a kluczowa dla losów spotkania okazała się 66. minuta. Wtedy strzałem głową własnego bramkarza pokonał Chester. Gospodarze do samego końca dążyli do wyrównania.

W ostatniej minucie zmarnowali jednak dwie dogodne okazje i wynik nie uległ już zmianie.

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?