Wimbledon: Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska pokonała Swietłanę Kuzniecową w meczu-horrorze.

W meczu IV rundy wielkoszlemowego turnieju rozegranego na trawiastych kortach Wimbledonu rozstawiona z numerem 14. Polka pokonała czwartą rakietę świata Swietłanę Kuzniecową 6:4, 1:6, 7:5. Dla Polki to najlepszy występ w historii startów w Wimbledonie.

Mecz rozpoczął się od punktów zdobywanych przy własnych podaniach. Rosjanka nie zamierzała rezygnować i przełamała Polkę, jednak ostatnie słowo w tej partii należało do Radwańskiej i to ona, po 43 minutach, wygrała pierwszego seta 6:4. Druga partia rozpoczęła się dla Polki fatalnie – Kuzniecowa dwukrotnie przełamała naszą tenisistkę i błyskawicznie (25 minut) wygrała drugiego seta 6:1. W decydującym secie Kuzniecowa utrzymywała swój serwis i prowadziła już 4:1, ale Radwańskiej udało się najpierw utrzymać serwis, a później doprowadzić do remisu. To wyraźnie wzmocniło tenisistkę z Krakowa, która w sumie ze stanu z 1:4 wyszła na 5:4, a następnie 6:5, aż w 12. gemie wykorzystała drugiego meczbola i zakończyła trwające dwie godziny i cztery minuty spotkanie, przełamując serwis rywalki.

Przejście czwartej rundy dało 19-letniej krakowiance 250 punktów do rankingu WTA Tour, w którym awansuje – jako pierwsza polska tenisistka w historii – do czołowej dziesiątki, a także premię w wysokości 93 750 funtów. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z amerykanką Sereną Williams, która wcześniej uporała się z młodszą siostrą Agnieszki – Urszulą.

Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kobieta zginęła potrącona przez własny samochódKobieta zginęła potrącona przez własny samochódUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UKUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UK