Praca i finanse

Szukasz pracy? Zapytaj w szkole! Wysyp wakatów w szkolnictwie

W Wielkiej Brytanii do obsadzenia są setki stanowisk – od woźnego po nauczyciela. Warunki? Język angielski i świadectwo niekaralności.

Jeśli marzyłeś o pracy w szkole – możesz ubiegać się o zatrudnienie bezpośrednio w jednej ze szkół lub przez agencję zatrudnienia. Wymagania są różne na odpowiednie stanowiska, ale od każdego kandydata wymaga się dwóch rzeczy: dostarczenia zaświadczenia o niekaralności (DBS) i zależnego od stanowiska poziomu znajomości języka. Doświadczenie w pracy z dziećmi często nie jest wymagane, a w szkole można także odbyć staż, potrzebny do uzyskania odpowiednich kwalifikacji.

Chcesz pracować w szkole? Przyjrzyj się liście stanowisk i potrzebnych kwalifikacji:

1. lollipop person/school crossing patrol (osoba ptrzeprowadzająca dzieci przez jezdnię)

– wiek 17-74 lata

– dobry stan zdrowia

– komunikatywność

– niewymagane wykształcenie ani doświadczenie

– praca 10-15 godzin tygodniowo, 8-9:30 i 15-16

– stawka godzinowa: 6,31-9,28 funtów

2. dinner lady/supervisory assistant (osoba dbająca o bezpieczeństwo dzieci w budynku)

– kwalifikacje niewymagane

– dobre podejście do dzieci

– praca 7-10 godzin w tygodniu

– stawka godzinowa: 6,31-7,50 funtów za godzinę.

3. support/teaching assistant (pomoc nauczyciela)

– wymagane kwalifikacje  NVQ Teaching Assistant Level 2, 3

– obowiązki: pomoc w organizowaniu i przygotowywaniu lekcji, korepetycje dla potrzebujących pomocy uczniów, opieka nad znajdującymi się poza saka lekcyjną, prace administracyjne

– stawka godzinowa:  srednio 6,31 funta za godzinę, cały etat

– płynny angielski

4. nauczyciele

– class teacher – “zwykły nauczyciel”

– SEN teacher – nauczyciel pracujący z dziećmi o specjalnych potrzebach, często dziećmi imigrantów, wymagany jakiś język obcy (atutem jest język polski) lub migowy

author-avatar

Przeczytaj również

Podwyżka cen biletów w Ryanairze będzie mniejsza niż oczekiwanoPodwyżka cen biletów w Ryanairze będzie mniejsza niż oczekiwanoGłówny inspektor pracy krytykuje firmy wyzyskujące imigrantówGłówny inspektor pracy krytykuje firmy wyzyskujące imigrantówAwaria wywołała opóźnienia na brytyjskich lotniskachAwaria wywołała opóźnienia na brytyjskich lotniskachPoznaj 10 zaskakujących stereotypów o Brytyjczykach!Poznaj 10 zaskakujących stereotypów o Brytyjczykach!Oglądanie swojej twarzy podczas wideorozmów męczy psychicznieOglądanie swojej twarzy podczas wideorozmów męczy psychicznieWyciek fragmentu umowy koalicyjnej w HolandiiWyciek fragmentu umowy koalicyjnej w Holandii
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj