Porażka Wisły na Camp Nou

Nie było sensacji na Camp Nou. Faworyzowana FC Barcelona pewnie pokonała mistrza Polski Wisłę Kraków 4:0 (2:0) w pierwszym spotkaniu III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów i praktycznie zapewniła już sobie awans do dalszych gier.

Piłka nożna: Awans Polaków >>

Keane spełnił marzenia >>

Od początku przewaga należała do piłkarzy "Barcy", którzy objęli prowadzenie w 18. minucie, po tym jak w sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem znalazł się Samuel Eto\’o.

Siedem minut później było już 2:0. Tym razem precyzyjnym strzałem z 20 metrów popisał się Xavi. Bramka obciąża konto środkowych obrońców Wisły, którzy pozwolili na spokojne oddanie strzału piłkarzowi.

Polacy mieli niezłą okazję do zdobycia gola w 10. min. Nieopodal pola karnego piłkę stracił Carles Puyol. Przejął ją będący blisko niego Paweł Brożek. Wiślak wpadł w pole karne, ale wracający defensorzy Barcelony nie pozwolili mu na oddanie strzału.

Cztery minuty później w poważnych opałach był Pawełek. Jednak polski bramkarz najpierw odbił piłkę po "główce" Henry\’ego. Po dobitce tego samego piłkarza Barcelony bramkarz "Białej Gwiazdy" wybił ją na róg.

Pod koniec pierwszej połowy Henry przegrał pojedynek sam na sam z Pawełkiem. Jednak w 50. minucie w podobnej sytuacji "górą" był już Henry.

W 59. minucie powinno być 4:0, ale piłka odbiła się od poprzeczki "polskiej" bramki. Dwie minuty później refleksem musiał wykazać się Victor Valdes. Gdyby golkiper Barcelony nie wybiegł na 40 metrów od swojej bramki, to Paweł Brożek znalazłby się w sytuacji sam na sam.

W 74. min z powodu urazu barku zszedł z boiska Daniel Alves Wynik spotkania ustalił w 83. min Eto\’o.

Rekordowa liczba pasażerów na lotniskach w UK. Chaos na drogach i na koleiRekordowa liczba pasażerów na lotniskach w UK. Chaos na drogach i na koleiRejestracja w Holandii i uzyskanie numeru BSNRejestracja w Holandii i uzyskanie numeru BSNRząd UK wstrzyma się od dalszego podnoszenia płacy minimalnej?Rząd UK wstrzyma się od dalszego podnoszenia płacy minimalnej?Huragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyHuragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyNosowska w UK – ikona polskiej muzyka zagra koncerty w Londynie i ManchesterzeNosowska w UK – ikona polskiej muzyka zagra koncerty w Londynie i ManchesterzeEkopisanki – naturalne i domowe sposoby barwienia jajekEkopisanki – naturalne i domowe sposoby barwienia jajek