Polscy siatkarze w Londynie zmierzyli się z mistrzami Anglii

Dwa bardzo dobre sety i zaledwie jeden zdobyty punkt to bilans sobotniej potyczki ligowej drużyny siatkarskiej CBL Polonia Londyn. Rywalem nie był jednak byle kto, bo sam mistrz Anglii, City of Sheffield.

Najlepsza aktualnie drużyna ligi ma w swoich szeregach najbardziej utytułowanego angielskiego zawodnika ostatnich lat, olimpijczyka – Damiego Bakare.

Grający na pozycji atakującego Bakare aktualnie w Sheffield studiuje medycynę, ale jeszcze dwa sezony temu był gwiazdą ligi koreańskiej. To między innymi dzięki jego sukcesom w ligach zagranicznych wzrosła popularność siatkówki w Anglii.

Polonia spotkanie rozpoczęła świetnie, od pierwszego do ostatniego punktu w pierwszym secie utrzymując prowadzenie. Kontrola gry i popisy Skórskiego pewnie doprowadziły drużynę do zwycięstwa.

Do kolejnej odsłony zawodnicy Polonii przystąpili jakby mniej skoncentrowani. Pojawiły się błędy w zagrywce, a także dość mocno pogorszyła się dokładność przyjęcia.

Tak doświadczonej drużynie, jak Sheffield nic więcej nie potrzeba, aby rozpędzić się w meczu. Przyjezdni wygrali drugiego seta i w połowie trzeciego prowadzili już 8 punktami.

W tym momencie trener Selep dał odpocząć podstawowym zawodnikom i na boisko wprowadził kilku rezerwowych. Trzeci set ostatecznie zakończył się zwycięstwem Sheffield.

W czwartej części spotkania na boisko wrócili odpoczywający zawodnicy Polonii i od razu zabrali się do odrabiania strat. W pięknym stylu doprowadzili do zwycięstwa i tym samym do tie-breaka.

Piąty set rozpoczął się dla CBL Polonii dobrze, ale kilka prostych błędów oddało kontrolę nad meczem ponownie w ręce Sheffield.

Mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla przyjezdnych, ale jeden punkt z tak doświadczoną drużyną, która praktycznie nie zmieniła składu od zeszłego roku powinien cieszyć.

Polonia w pierwszej szóstce wystawia pięciu nowych zawodników – wszystko wskazuje na to, że z meczu na mecz rozumieją się coraz lepiej.

– W pierwszym i czwartym secie graliśmy bardzo dobrze – to jest dokładnie taki styl, który chciałbym widzieć ciągle – powiedział po meczu trener CBL Polonia Londyn, Patrik Selep.

– Solidna zagrywka, mocny blok i kontratak. Z gry w drugim i trzecim secie nie mogę być zadowolony. Popełniliśmy w sumie osiem błędów w polu zagrywki i przyjmowaliśmy bardzo słabo.

Tie-break to loteria, zaczęliśmy dobrze od prowadzenia 3:0, ale znów pogorszyło się przyjęcie i przy zmianie stron było już 4:8. Od tego momentu było już trudno grać z mistrzami Anglii.

Mecz był do wygrania, zabrakło nam konsekwencji, musimy nad tym pracować – kończy trener.

Już w niedzielę 2 listopada kolejne spotkanie na szczycie – CBL Polonia na wyjeździe gra z dobrze znanym rywalem, drużyną z Newcastle – Team Northumbria.

Początek spotkania o 13.30 w Sport Central, Northumbria University, Radnor St, Newcastle upon Tyne NE1 8QD.

CBL Polonia Londyn – City of Sheffield 2:3 (25:22, 20:25, 16:25, 25:20, 8:15)

AI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonAI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonSpłoszone konie na ulicach Londynu. Ranni ludzie i same zwierzętaSpłoszone konie na ulicach Londynu. Ranni ludzie i same zwierzęta34 500 osób musi zwrócić zasiłek lub grozi im kara do 20000 funtów34 500 osób musi zwrócić zasiłek lub grozi im kara do 20000 funtówKE zadecyduje o przyszłość tradycyjnej wędzonej kiełbasyKE zadecyduje o przyszłość tradycyjnej wędzonej kiełbasyDyrektor londyńskiej szkoły wprowadza 12-godzinny dzień zajęćDyrektor londyńskiej szkoły wprowadza 12-godzinny dzień zajęćW ciągu trzech dni spadek temperatur o 15 stopni CelsjuszaW ciągu trzech dni spadek temperatur o 15 stopni Celsjusza