Bez kategorii

Polak wygrał Wimbledon! Łukasz Kubot przeszedł do historii, nie tylko polskiego tenisa

Łukasz Kubot zajął pierwsze miejsce w tegorocznym turnieju tenisowym Wimbledon. W parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo pokonali parę Oliver Marach – Mate Pavić. Pojedynek przejdzie do historii imprezy jako jeden z najdłuższych – debliści spędzili na korcie prawie pięć godzin.

GettyImages 815115688

Pojedynek, który ostatecznie rozstrzygnął się w pięciu setach (5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6, 13:11) od początku zapowiadał się na wyrównany. Na przeciwko Kubota i Melo stanęli bowiem niezwykle doświadczeni i utytułowani Marach i Pavić, z czego ten pierwszy przez długi czas grał w parze… z  polskim zawodnikiem. Mało tego, na przestrzeni sportowej kariery panowie zdążyli się zaprzyjaźnić – do tego stopnia, że Kubot został świadkiem na ślubie Maracha.

Nic wiec dziwnego, że podczas finałowej rozgrywki zawodnicy czytali swoje wzajemne zagrania jak z otwartych na pierwszej stronie podręczników do tenisa. Poziom był tak wyrównany, jak perfekcyjnie przycięta trawa wimbledońskich kortów. O każde przełamanie trwała zacięta walka.

Płatna kolacja z premierem i tenis z burmistrzem. Tak torysi zbierają pieniądze na kampanię

Dość powiedzieć, że w ostatnim, piątym secie, który w myśl zasad przyjętych na Wimbledonie gra się bez tie-breaka, obie pary miały na koncie po 183 punkty. Wtedy nastąpiła przerwa, która jak się okazało, miała przesądzić o wyniku spotkania. Podczas gdy organizatorzy zasłaniali kort rozkładanym dachem, Kubot i Melo opracowali strategię mistrzowskich zagrywek. Po powrocie na trawę wygrali gema serwisowego, a następnie mając do wykorzystania trzy piłki meczowe – wygrali pierwszą z nich.

Dla Łukasza Kubota to druga wygrana na turnieju rangi Wielkiego Szlema. Trzy lata temu, w parze ze Szwedem Robertem Lindstedem, wygrał Australian Open.

Na taki sukces musieliśmy czekać 36 lat – Kubot wygrywa Australian Open

Kobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuKobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotniskuNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyNastoletnia uczennica zaatakowała nożem nauczycielkę na terenie szkołyRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiRyanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we FrancjiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnych