Polacy w Lidze Mistrzów: gol Błaszczykowskiego

Pomocnik Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski strzelił gola, a jego zespół wygrał u siebie z Napoli 3:1 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. We wtorek na boiskach w tych rozgrywkach pojawiło się także czterech innych polskich piłkarzy.

Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski, do siatki trafił w 60. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Osiem minut później na murawie zastąpił go Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk także strzelił gola – w 78. minucie po podaniu Roberta Lewandowskiego.

W barwach Borussii wystąpił także trzeci Polak. Od 81. minuty na boisku był Łukasz Piszczek, który wraca do pełni dyspozycji po czerwcowej operacji biodra.

W Londynie w wygranym przez Arsenal 2:0 meczu z Olympique Marsylia między słupkami bramki gospodarzy całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny. Z ławki rezerwowych jego poczyniania obserwował inny polski golkiper Łukasz Fabiański.

Łukasz Załuska nie stanął w bramce Celtiku Glasgow, a jego drużyna przegrała z AC Milan 0:3. Bezbramkowy remis z Schalke Gelsenkirchen uzyskała na własnym boisku Steaua Bukareszt, w której barwach przez 90 minut występował Łukasz Szukała.

W środowych meczach szansę na grę ma tylko jeden Polak – obrońca Bayeru Leverkusen Sebastian Boenisch. "Aptekarze" podejmą Manchester United.