Piękna bajka się skończyła – koniec Euro 2016 dla Polaków

Polacy żegnają się z Euro 2016 po przegranym w rzutach karnych ćwierćfinale z Portugalią. Ale nasi chłopcy z Francji mogą wracać z podniesionymi głowami! A Zaczęło się tak pięknie…

during the UEFA EURO 2016 quarter final match between Poland and Portugal at Stade Velodrome on June 30, 2016 in Marseille, France.

Robert Lewandowski nie mógł sobie wybrać lepszego momentu na przebudzenie. Tuż po pierwszym gwizdku, dokładnie w setnej minucie meczu, zanim jeszcze nasi rywale zdążyli dobrze wejść w spotkanie, „Lewy” zamienił perfekcyjne dośrodkowanie Kamila Grosickiego na bramkę i sensacją stała się faktem! 1:0! Zszokowani Portugalczycy nie tego się spodziewali, a rozochoceni biało-czerwoni mieli ochotę na więcej.

Pierwsza połowa upłynęła na wzajemnej wymianie ciosów. Oba zespoły grały jak równy, z równym, akcja za akcję, odważne, z rozmachem, bez kunktatorstwa. Aż miło było patrzeć, jak sprawnie Polacy budują swoją grę ofensywną Do wyrównania zespołowi Fernando Santosa potrzebny był przebłysk geniuszu.

Euro 2016 – czas na Portugalię! Do boju, Polsko!

I dostał go, ale nie od Cristiano Ronaldo, tylko od piłkarza, o którym Ryan Giggs powiedział, że już teraz jest wart 33 mln funtów, ale ma ledwie 19 lat. Fenomenalny Renato Sanches strzelił nie do obrony. 1:1.

W drugiej połowie ciężar gry przeniesiony na środek boiska. Oba zespoły zaczęły grać ostrożniej, a sędzia częściej sięgał po żółte kartoniki, i Portugalczycy, i Polacy chcieli rozstrzygnąć losy meczu w dogrywce, ale im mniej czasu pozostawało do ostatniego gwizdka, tym nasi rywale grali lepiej. Najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował CR7 w 85. minucie. Po 30 minutach prowadzonej w ślamazarnym tempie dogrywki nastał czas na karne. Niestety, lepiej wykonywali je przybysze z Półwyspu Iberyjskiego. W naszej ekipie swój strzał zmarnował ten, który był motorem napędowym naszej ofensywy. Kuba Błaszczykowski z pewnością wielokrotnie będzie wracał myślami do tej sytuacji…

FBL-EURO-2016-MATCH45-POL-POR

„Czujemy duży niedosyt, ponieważ Portugalia była do ogrania. Jednak zabrakło nam czegoś. Powinniśmy dać z siebie coś więcej. Powinniśmy podjąć większe ryzyko, żeby strzelić zwycięską bramkę. Mam wrażenie, że trochę czekaliśmy na te karne” – komentował Grzegorz Krychowiak. I nie można się z nim nie zgodzić?

Islandzcy kibice: “Uczyliśmy się od Polaków!”

Co dalej? Awans do ćwierćfinału i porażka z Portugalią trzeba uznać za sukces. Co więcej – selekcjonerowi udało się zbudować drużynę, po meczach której nie śpiewamy już „nic się nie stało…”, która może śmiało rywalizować z najmocniejszymi teamami w Europie. Adam Nawałka zrobił wynik, ale co dalej? Kontrakt szkoleniowca kończy się 31 lipca.

„Na pewno jest jeszcze kilka spraw, które są dla mnie ważne. Na to, czy będę pracował z kadrą, na pewno duży wpływ będzie miało również to, czy prezesem PZPN pozostanie Zbigniew Boniek” – komentuje Nawałka. Obecność „Zibiego” to jedno, ale pieniądze – to drugie. Z uposażeniem na poziomie 80 tysięcy złotych miesięcznie należy do najgorzej opłacanych trenerów zatrudnionych na stanowisku selekcjonera. Smuda inkasował 190 tysięcy, Fornalik 160, a Beenhakker – 70 tysięcy, ale euro! Do kontynentalnej czołówki nawet nie ma porównywać. Wygląda więc na to, że bez pokaźnej podwyżki się więc nie obejdzie, ale z pewnością będzie ona zasłużona.

Awantura na pokładzie EasyJet. Brytyjczyk wypił butelkę wódkiAwantura na pokładzie EasyJet. Brytyjczyk wypił butelkę wódkiKursy budowlane w UK – jak zdobyć kartę CSCS?Kursy budowlane w UK – jak zdobyć kartę CSCS?AI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonAI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonSpłoszone konie na ulicach Londynu. Ranni ludzie i zakrwawione zwierzętaSpłoszone konie na ulicach Londynu. Ranni ludzie i zakrwawione zwierzęta34 500 osób musi zwrócić zasiłek lub grozi im kara do 20000 funtów34 500 osób musi zwrócić zasiłek lub grozi im kara do 20000 funtówKE zadecyduje o przyszłość tradycyjnej wędzonej kiełbasyKE zadecyduje o przyszłość tradycyjnej wędzonej kiełbasy