Mecz Szkocja – Polska 2:2 w Glasgow! NIESAMOWITY GOL W OSTATNICH SEKUNDACH!

Pięknym golem Roberta Lewandowskiego zaczął się mecz Szkocja – Polska w Glasgow. Jakby na złość tutejszym dziennikarzom, którzy urządzali sobie kpiny z naszego napastnika.

Robert Lewandowski i Kamil Glik

Niestety, tuż przed przerwą Szkoci wyrównali po atomowym strzale Ritchiego. Fabiański, dobrze spisujący się do tej pory, nie miał szans, spóźnił się z interwencją. A w 62 minucie drugiej połowy straciliśmy kolejną bramkę, strzeloną przez Fletchera. I tuż przed końcem, JEST! Wyrównanie! Znów cudowny Lewandowski, który wślizgiem niemal wepchnął piłkę do siatki Szkotów.

Oj, ten mecz długo będziemy pamiętali! Pierwsza bramka, którą strzelił Lewandowski już w 140 sekundzie, potem świetna, twarda gra Polaków. I trybuny wielkiego stadionu Hampden, po których niósł się doping wspaniałych, polskich kibiców! Szkotom nie udało się zneutralizować Lewandowskiego. Grał świetnie, podobnie Arkadiusz Milik, którego podanie dało Lewemu prostą drogę pod bramkę.

Doskonale radził sobie Krzysztof Mączyński, Grzegorz Krychowiak, poza tym, że był blisko zdobycia gola, rządził na boisku. Obrońcy, poza dwoma, może trzema błędami, spisywali się znakomicie. Glik i Pazdan mogli liczyć na wsparcie Błaszykowskiego, któremu dziś zabrakło (zwłaszcza pod bramką rywala) chyba tylko pewności siebie i wiary w swe – ciągle rewelacyjne umiejętności.

Polska Szkocja 2:2 (1:1)
Polska Szkocja 2:2 (1:1). Fot. Getty

Na drugą połowę meczu, mimo “gola do szatni”Polacy wyszli zmotywowani. Widać było, że będą gryźć trawę, choć okazji i celnych strzałów wyraźnie brakowało. Trudno powiedzieć, że Szkoci grali na czas, zwłaszcza, ze to oni strzelili w 62 minucie, ale Polaków to też nie załamało. Walczyli do końca i opłacało się.

Matt Ritchie
Matt Ritchie. Fot. Getty

Do rzutu wolnego na pole karne Szkotów wyszedł z bramki nawet Fabiański. Ale znów ostatnie słowo należało do Lewandowskiego! W ostatnich sekundach wślizgiem zdobył gola na wagę szans wyjścia z grupy.

Steven Fletcher
Steven Fletcher. Fot. Getty

Robert Lewandowski strzelił już w eliminacjach Euro 2016 dwanaście goli i nie ma wśród innych drużyn drugiego napastnika z takim dorobkiem bramek. Dziś pierwszym golem dał nam nadzieję, a drugim – nie pozwolił jej odebrać. I chociaż ten remis może nam nie wystarczyć do awansu, bo Irlandczycy dość niespodziewanie pokonali Niemców, tym większe czekają nas emocje podczas meczu Polska – Irlandia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Reprezentacja Polski zwycięstwem w meczu ze Szkocją zapewnić sobie mogła awans do Euro 2016, sytuacja w grupie D jednak nieco się skomplikowała. Teraz Niemcy mają 19 punktów, Irlandczycy i Polacy po 18. punktów. O wszystkim zdecyduje więc nasz mecz z Irlandią. Wystarczy nam remis 0:0, ale pewnie Robert Lewandowski nie przestanie strzelać!

Polska Szkocja 2:2
Polska Szkocja 2:2. Fot. Getty

Rząd UK wstrzyma się od dalszego podnoszenia płacy minimalnej?Rząd UK wstrzyma się od dalszego podnoszenia płacy minimalnej?Ekopisanki – naturalne i domowe sposoby barwienia jajekEkopisanki – naturalne i domowe sposoby barwienia jajekHuragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyHuragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyLaburzyści wycofają się z surowych przepisów imigracyjnych?Laburzyści wycofają się z surowych przepisów imigracyjnych?Mężczyzna z ciężarną żoną spali w aucie przez pleśń w mieszkaniuMężczyzna z ciężarną żoną spali w aucie przez pleśń w mieszkaniuPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucji