Manchester United z tarczą wspólnoty

Manchester United pokonał Chelsea Londyn 3:1 w meczu o tarczę wspólnoty. Spotkanie to już tradycyjnie otwiera piłkarski sezon w Anglii. Dla podopiecznych Carlo Ancellotiego był to już piąty mecz z rzędu zakończony porażką.

Transfery lata >>

Przed spotkaniem Włoski szkoleniowiec mistrzów Anglii zapowiedział, że wystawi ten sam skład jak w meczu sparingowym z HSV. Dokonał tylko jednej zmiany – w bramce pojawił się Hilario, który zastąpił młodziutkiego Rossa Turnbulla. Natomiast Sir Alex Ferguson zdecydował się na Michaela Owena, który z powodu kontuzji ostatni mecz rozegrał w finale Pucharu Ligi.
Pierwsza akcja meczu należała do graczy United. Już w 8. minucie przed szansą stanął Paul Scholes, który jednak fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi kilka chwil później z dystansu mocno strzelał Anelka i Van der Sar z problemami odbił piłkę. W 17. minucie Chelsea mogła objąć prowadzenie. Po uderzeniu Ivanovica ponownie z problemami piłkę wybił Van der Sar.
Przez większość pierwszej części spotkania inicjatywa należała do zawodników Carlo Ancellotiego, którzy mieli jednak spore problemy ze stworzeniem sobie klarownej sytuacji. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gracze z Manchesteru zdobyli gola. Po mocnym zagraniu, Rooneya w pole karne ze skrzydła, do piłki dopadł Valencia i pewnym strzałem pokonał bezradnego Hilario.
Sześć minut po przerwie indywidualną akcję przeprowadził Malouda. Francuz ładnie minął obrońców United, ale jego strzał przypominał raczej strzały zawodników Polskiej ekstraklasy niż jednego z czołowych graczy świata. W odpowiedzi na akcję Maloudy, ruszył Rooney, ale piłka po jego strzale w bezpiecznej odległości minęła bramkę Hilario. Piłkarze z Old Trafford
Zadowoleni z prowadzenia, kontrolowali przebieg spotkania. Defensywa Manchesteru rozbijała wszystkie groźne ataki wyprowadzane przez zespół Chelsea. W 66. minucie przed szansą stanął Kalou, który nie pilnowany w polu karnym uderzał na bramkę, ale trafił prosto w Van der Sara. Niecałe dwie minut później obok słupka trafił Essien.
W 76. minucie Manchester United podwyższył na 2:0. Ponownie w pole karne dośrodkował aktywny tego dnia Valencia, do piłki w polu karnym dopadł Hernandez i choć miał duże problemu, to skierował futbolówkę do siatki. W 83. minucie drużyna z Londynu zdobyła kontaktową bramkę. Po mocnym uderzeniu Sturridge\’a, Van der Sar odbił piłkę przed siebie, dopadła do niej Kalou i umieścił futbolówkę w siatce.
Ostatnie minut spotkania należały do mistrzów Anglii, którzy co rusz próbowali przedrzeć się w pole karne Manchesteru. Ostatnie słowo należało jednak do Czerwonych Diabłów, którzy w doliczonym czasie za sprawą Berbatova ustalili wynik spotkania na 3:1.